סמונג גלקסי S3 התלקח ונשרף
הסיבה להתלקחותו של המכשיר: "מקור אנרגיה חיצוני"

חדשות טובות לסמסונג - הגלקסי S3  לא מתפוצץ ונשרף באופן ספונטני מעצמו אחרי הכל - החברה סיימה לחקור את המקרה התלקחות המכשיר והגיעה לממצאים שפוטרים אותה מאחריות.

נזכיר כי מדובר במקרה שארע לפני שבועיים ובו משתמש גלקסי S3 סיפר באחד מהפורומים ברשת כי כאשר נהג ברכבו שמע פיצוץ מכיוון המכשיר ולאחר מכן עלתה גם להבה וניצוצות הישר מהחלק התחתון. כאשר עצר את רכבו, שם לב כי המכשיר נשרף במקום חיבור ה- Micro USB להטענה.

מיד לאחר פרסום המקרה, הזדרז ראש מחלקת שירות לקוחות בחברת סמסונג והגיע לבדוק את המכשיר ואף הביא ללקוח אחד חלופי בחינם. במקביל הודיעה סמסונג כי פתחה בחקירת המאורע ועכשיו, שבועיים אחרי, היא סיימה לחקור אותו.

בסוף השבוע פירסמה סמסונג בבלוג הרשמי שלה את הממצאים של החקירה, אותה ערכה בשיתוף עם מכון המחקר הבריטי לשריפות, ולפיהם מה שגרם להתחממות המכשיר ובסופו של דבר לשריפתו הוא "מקור אנרגיה חיצוני". במילים פשוטות יותר, השריפה נבעה ממקור חום חיצוני שהגיע למכשיר ולמבנה הגלקסי S3 אין שום קשר להצתתו. עוד נכתב בדוח של המכון כי "הדרך היחידה לגרום נזק שכזה, כפי שנגרם למכשיר המדובר היא לשים אותו או את חלקיו בתוך מיקרוגל ביתי".  

סמונג גלקסי S3 התלקח ונשרף
"הדרך היחידה לגרום נזק שכזה, כפי שנגרם למכשיר המדובר היא לשים אותו או את חלקיו בתוך מיקרוגל ביתי"

המשתמש עצמו גם הוא פירסם הודעה חדשה בפורום שבו הוא דיווח על האירוע ובה הוא משנה את גרסתו (סביר להניח תחת איום לתביעת דיבה מצד סמסונג): "אני מבקש לסגת מהצהרה הראשונית שלי. הנזק למכשיר נגרם על ידי בן אדם אחר שניסה לתקן את המכשיר שנפל לתוך מים. הנזק נגרם מאנרגיה חיצונית וזו לא אשמתו של המכשיר. זה לא היה מעשה מכוון אלא טעות טיפשית".

נזכיר כי גם לאייפון 4 קרה אירוע דומה. בנובמבר האחרון, נוסעת בטיסה פנימית באוסטרליה סיפרה כי האייפון 4 שלה התחמם והחל לפלוט עשן. לפי ההודעה לעיתונות שפירסמה אז חברת התעופה, המכשיר החל להתחמם בצורה חריגה מלווה בסוג של זוהר אדום, כשברגע מסוים הוא גם התחיל לפלוט עשן סמיך ונראה כאילו שהוא עומד להתפוצץ בכל רגע. גם במקרה זה אפל פתחה בחקירה ולפני שלושה חודשים היא הסתיימה ותוצאותיה חשפו כי הנוסעת תיקנה את המכשיר שלה במקום שלא הוסמך לכך ושריפתו נגרמה בגלל בורג אחד שהיה חסר. 

עכשיו רק נותר לחכות ולראות מה יהיה גורלו של האייפון 4S במקרה האחרון, משבוע שעבר, בו הופץ סרטון ביוטיוב תחת השם: "אייפון 4S עולה באש בכיס", ובו נראה כביכול מתועד מכשיר הדגל של אפל עולה באש בתוך כיסו של משתמש.

>> הסטטוס בפייסבוק שזכה ל-20 אלף שיתופים בתוך שבע שעות

>> מגה וירוס עלול לנתק אתכם מהאינטרנט ב-9 ביולי