אלף דולר בשביל סמארטפון?! אפל באמת השתגעה. אבל מצד שני, גם את החיקוי הזה לא היינו ממליצים לקנות, למרות שההערכות אומרות שהוא יעלה לא הרבה יותר מעשירית מאייפון X.

לפי אתר Engadget, במסגרת תערוכה שנערכה בסין בסוף השבוע הציגה חברה בשם HotWonder את HotWav Symbol s3 - סמארטפון שמעוצב בדיוק כמו אייפון X, אבל בלי כל השכלולים. במקום מסך חסר-שוליים, יש למסך מסגרת בצבע שחור עם "בליטה" בצבע לבן למעלה שגורמת לזה להיראות כאילו המסך גדול יותר ומגיע עד קצוות המכשיר; במקום iOS 11 הוא מריץ את אנדרואיד אוריאו 8.0; ובמקום מפרט חדיש הוא כולל רכיבים בסיסיים למדי - שבב MediaTek במהירות 1.7 גיגה-הרץ ו-8 ליבות (בגרסת דור 3) או 1.3 גיגה-הרץ ו-4 ליבות (בגרסת דור 4), זיכרון עבודה (RAM) בנפח 2 גיגה-בייט בלבד, אחסון פנימי בנפח 16 גיגה-בייט בלבד, מסך בגודל 6 אינצ', ברזולוציה של 1,440x720 נקודות וביחס תמונה של 18:9 (או במילים אחרות 2:1) וסוללת 2,900 מיליאמפר/שעה.

הדבר היחיד המודרני יחסית במכשיר הוא מערך הצילום, הכולל 4 מצלמות - 2 מאחור, עם חיישני 13 ו-2 מגה-פיקסל, ו-2 מלפנים, עם חיישני 5 ו-2 מגה-פיקסל. לשני מערכי הצילום מבזקי LED.

אתר PhoneRadar השיג את התמונה הרשמית של המכשיר בשבוע שעבר ודאג להציב אותו מול הדבר האמיתי להשוואה (למעלה, אם לא הבחנתם - אייפון מימין, החיקוי משמאל). ממש תאומים סיאמיים - אם יכלו להיוולד תאומים סיאמיים שאחד מהם הוא ארנולד שוורצנגר והשני דני דה-ויטו. אה, רגע.

אגב, למכשיר יש גם גרסה אחרת שאינה חיקוי לאייפון X. היא נראית יותר כמו כל מכשיר סיני אחר בשנה האחרונה: