אתר Tom's Guide, הנחשב לאמין למדי בתחום סקירות החומרה, פרסם אתמול לראשונה מבחן עמידות לסמארטפונים - והתוצאות די מפתיעות.

האתר בחן 12 דגמי סמארטפונים בולטים ב-7 מבחנים: ארבעת הראשונים היו נפילה על בטון, מגבהים של 1.2 ו-1.6 מטר (גובה הכיס וגובה הראש) ומכל אחד מהם קודם על הפינה ואחר כך כשהמסך כולו כלפי מטה; לאחר מכן הופלו המכשירים עם המסך כלפי מטה על משטח עץ מגבהים של 1.2 ו-1.6 מטר; לבסוף הם הופלו מגובה של 1.2 מטר לתוך אסלה.

לאחר כל הפלה קיבלו המכשירים נקודות לפי כמות הנזק שספגו: מכשיר ששרד נפילה כלשהי ללא נזק כלשהו קיבל 5 נקודות, וככל שכמות הנזק עלתה כמות הנקודות ירדה. אם המכשיר מת או הוגדר כמסוכן לשימוש - הוא קיבל 0 נקודות ולא השתתף במבחנים הבאים. מספר הנקודות המקסימלי למכשיר שהיה שורד את כל המבחנים ללא פגע היה 35. על מכשירים שיצאו מכלל שימוש הוטל "קנס" - 10% אם מתו אחרי נפילה על הפינה, 5% אם מתו אחרי נפילה על הפנים ו-2.5% אם מתו אחרי הנפילה לאסלה.

את המבחן סיימו המכשירים בדירוג הבא:

1. מוטורולה Moto Z2 Force
2. LG X Venture
3. אייפון X
4. LG V30
5. סמסונג גלקסי S9
6. מוטורולה Moto G5 Plus
7. אייפון 8
8. גוגל פיקסל 2 XL
9. וואווי מייט 10 פרו
10. וואן-פלוס 5T
11. סמסונג גלקסי נוט 8
12. אייפון SE

לצערנו, שני המכשירים המובילים לא נמכרים רשמית בישראל, כך שמי שרוצה ליהנות מהעמידות הגבוהה ביותר יצטרך להזמין מחו"ל או מייבוא מקביל תוך מודעות לכך שאין לו אחריות יבואן רשמי.

ההפתעה הגדולה היא המקום השלישי - אייפון X, שעשוי כולו זכוכית, כמעט ללא מסגרת, ולא נראה כמו מכשיר שמסוגל לשרוד את כל המבחנים. למרות זאת, הוא עשה זאת. בהפרש קטן אחריו הגיעו V30 של LG וגלקסי S9 של סמסונג - שני מכשירי הדגל הנוכחיים של היצרניות הקוריאניות. כל המכשירים האלה הצליחו לעבור את כל סדרת המבחנים במצב שמאפשר להמשיך להשתמש בהם - אם כי המסך של V30 יצא מהאסלה עם בעיות תגובה למגע, שגרמו לפסילה סמלית שלו למרות שהוא עדיין עבד.

אייפון SE הוא המכשיר שקיבל את הציון הגרוע ביותר, ונפסל ראשון בגלל שברים עמוקים במסך שעלולים היו לחתוך את המשתמש. מעט לפניו דורגו (בציון סופי זהה) גלקסי נוט 8, וואן-פלוס 5T, וואווי מייט 10 פרו וגוגל פיקסל 2 XL. אייפון 8 השיג תוצאות טובות יותר, ומעט לפניו היה מכשיר נוסף של מוטורולה - Moto G5 Plus.