אין תמונה
חנות הדגל של רשת מוביילנד בהרצליה פיתוח | צילום: הדר טנדלר

רשת נוספת למכירה ושירות למכשירי סלולר מצטרפת לשוק הישראלי: קבוצת פל הודיעה השבוע על תחילת פעילותן של חנויות "מוביילנד" (Mobileland), מותג שיזמה והקימה חברת אורפרק, שפל רכשה לאחרונה 50% ממניותיה.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

בסניפי מוביילנד יימכרו מכשירים סלולריים של כל המותגים, לצד שירותי אחריות יצרן ואחריות מורחבת שיתאפשרו הודות לבעלות הצולבת עם חברת שירותי התיקונים "סלדון" של קבוצת פל. כך, ישמשו חנויות מוביילנד כמעבדות או סניפי מסירה והחזרה של מכשירים לתיקונים תמורת דמי מנוי חודשיים ללא קשר לשאלה באיזו חנות נרכש המכשיר.

חנויות "מוביילנד" יפעלו במודל של זכיינות, כאשר פל ואורפק מבטיחות כי יחויבו לעמוד בדרישות מסוימות בכל תחומי הפעילות. הדבר מיועד לאפשר שירות זהה בכל הסניפים למרות ההבדלים בין המפעילים. כך, לדוגמא, יחויבו כל הסניפים להחזיק מכשירי תצוגה פועלים להתנסות של הלקוחות. החנות הראשונה של המותג כבר פועלת בהרצליה פיתוח, שתיים נוספות צפויות להיפתח בימים הקרובים בחיפה ואשקלון ובשנה הבאה צפוי מספר הסניפים להגיע לפחות ל-20.

המותג החדש נכנס לשוק שעשוי להיראות רווי אך סובל מקשיי התבגרות. כיום, רבות מחנויות הסלולר בישראל מוכרות מכשירים שהובאו לארץ באופן לא מוסדר, ומעבדות התיקונים עובדות כל אחת בנפרד. לאחרונה ניסה רמי לוי לנצצל את המצב כאשר הכריז על שיתוף פעולה עם סלדון במסגרתו סניפי רשת התקשורת שלו, שעד אז התרכזו במכירה, ישמשו גם רשת מעבדות תיקונים. לוי ומוביילנד יתחרו מול החנויות הפרטיות ומול ספקיות הסלולר, המספקות סל שירותים דומה למנוייהן.

>> חדש בארץ: סמארטפון ישראלי-סיני עוצמתי ב-670 שקלים

>> הגלקסי S4 נשרף בביתו של משתמש, סמסונג ניסתה להשתיק את הסיפור