כמדי סוף קיץ ולקראת בוא הסתיו, חברות הסלולר מנסות להרשים אותנו עם מכשירי דגל. אחרי הנוט 8, שיהיה יקר במיוחד וקצת לפני מהדורת העשור של האייפון, חברת LG מציגה הבוקר בתערוכת IFA בברלין את ה-V30 - שאוהבים לקרוא לו מכשיר דגל.

אז במה מדובר תכלס? סמארטפון עם מצלמה כפולה בעלת מפתח צמצם f1.6, שבעברית זה אומר צילום טוב יותר בחושך מסמארטפונים אחרים, ועדשת זכוכית.

הדרך שבה החברה מנסה לשכנע שהמכשיר שלה הוא מדהים והוא מה שאנחנו צריכים הוא יכולות הוידאו של החברה: יש פה תכונה שמכונה Cine Video, שאלה מצבים מוגדרים מראש לצילומי סרטונים שאפשר לבחור - "דוקומנטרי", "פלאשבק" ועוד שלל מצבים שבתכלס לא באמת מצלמים דוקומנטרי, אלא מכוונים את הגדרות המצלמה והצבעים בסגנון שדומה לסרטים מהז'אנרים האלה. אפשר גם לשלוט ידנית באפשרויות השונות של המצלמה.

לאירוע הוזמן דייוויד פרנק, שבין השאר צילם את משחקי הכס. האם הוא יצלם את הסדרה בסמארטפון? אנחנו מסופקים. אבל הוא כן סיפר שהוא מרוצה מהמכשיר לצילומים ביתיים, והראה מספר דוגמאות על הבמה.

סמארטפון V30 של LG (צילום: אהוד קינן, ברלין, NEXTER)
LG V30 | צילום: אהוד קינן, ברלין, NEXTER

LG הדגימה על הבמה גם טכנולוגיית הקלטת צליל שאמורה להיות חלקה יותר ונטולת רעשים צורמים. ואיך הדגימו את זה? באמצעות אחת התופעות של התרבות המערבית שכנראה נצטרך להתרגל אליהן, כי אלה החיים - צילום בהופעות. כן, LG אמרה באופן מפורש שהמכשיר שלה טוב לצילום בהופעות מוזיקה.

יש גם זום בנגיעה. במקום לצבוט את המסך לזום (בפועל הוא מעביר בין העדשות ואז מגדיל מלאכותית את התמונה), אפשר לגעת בנקודה במסך שבה רוצים להתמקד ואז לבצע זום.

ל-V30 יש מסך OLED, שממבט קצר באמת נראה הרבה יותר טוב מהדגמים הקודמים של החברה ומיישר קו עם המתחרים הגדולים.

כרגיל באירועים כאלה, הייתה לנו הזדמנות רק להציץ בו ולא לבדוק אותו לעומק, אבל במבט הקצר הזה הוא מרשים ודי מבטיח, ונדע לתת חוות דעת טובה יותר כאשר נסקור את המכשיר לעומק, כשהוא יגיע לארץ בעוד כחודש. אנחנו נזכיר באותה הזדמנות, שאם אתם לא חייבים את הסמארטפון החדיש ביותר – יש שלל דגמים, כולל של LG, שאפשר לקנות במחירים שפויים של סביב 1,500 שקלים.

גילוי נאות: הכותב הוא אורח LG