כבר תקופה ארוכה מנסה טושיבה להיכנס בארץ לשוק הסלולר דרך יבואניות שונות, ובכל פעם היא נכשלת. לפני כשנה החליטה חברת פלאפון למכור את דגם G810 בבלעדיות ברשת שלהם. מפעילת הסלולר שהייתה עסוקה אז בלהשקיע ברשת החדשה שלה, שמחה על הבלעדיות, אבל מהר מאוד הבינה שמדובר במוצר מיושן והחליטה לבטל את ההשקה.

אין תמונה
זה לא טלפון מגע, זה טלפון מתסכל. טושיבה G810

עברה כמעט שנה ועכשיו מנסה היבואן חברת אקסל טלקום למכור לנו את הטלפון החכם הזה, שיצא בעולם כבר לפני יותר משנה וחצי. אקסל טלקום בחרה למכור אותו ברשת hMobile, כאשר הגימיק הוא המחיר - 1,400 שקל. האם יש סיבה לחגיגה, ואפשר עכשיו למצוא טלפון חכם עם יכולות מגע במחיר שווה לכל נפש? התשובה היא לא.

ממשק ומגע: ה-G810 נמכר עם מערכת ההפעלה האיומה חלונות מובייל 6.1 של מיקרוסופט. מדובר במערכת הפעלה שגרמה לרוב המפעילות הסלולריות בישראל להחרים בצורה כמעט מוחלטת טלפונים שפועלים עם חלונות. הגרסה שקיימת בדגם הזה יוצאת בתקופה בא מגיעים לישראל כבר טלפונים עם גרסה 6.5. בטושיבה רצו למזער קצת את הנזק של הלקוח עם מערכת ההפעלה הזו והם התקינו על המכשיר מעטפת משלהם, שתאפשר ללקוח לצמצם בטיפה את המגע שלו עם הממשק של מיקרוסופט, אבל לא מדובר בסגירה מושלמת, כשהמשתמש עדיין יצטרך להתמודד עם ממשק אנשי הקשר, הודעות ה-SMS והמיילים המציק הזה.

בעיה אחרת בטלפון הזה הוא המגע, שיגרום לכם למרוט את השערות. המגע כאן בקושי מגיב עם האצבעות, וכשמשתמשים בו עם עט המגע הדקיק, המכשיר עצמו בקושי מגיב. מלבד זה, לא ברור לנו מדוע עדיין מישהו מוציא מכשיר שמכריח את המשתמש להפעיל את הטלפון ברוב היכולות שלו עם עט מגע. אם תרצו להקליד הודעות, בקושי תצליחו ללחוץ במדויק על האות המתאימה במקלדת.

שיחות טלפון: בטושיבה לא השכילו להבין שטלפון סלולרי, לא משנה עד כמה הוא חכם, צריך להיות נוח בחיוג לאנשים. ה-G810 יגרום לכם להזיע עד שתצליחו לחייג לאיש קשר ששמור לכם בזיכרון. בגלל חוסר התגובה של המכשיר תחששו כל הזמן שהטלפון יתחיל לחייג למישהו אחר ולא תוכלו לנתק את השיחה. מלבד זה, במהלך הבדיקה היו ניתוקים של שיחות.

בשורה התחתונה: לא יצא לנו להגיד את זה על הרבה מכשירים, אבל ה-G810 הוא טלפון שלא היה צריך להשיק אותו וטוב שפלאפון ביטלה את מכירתו כאן.

ציון: 5

>> חדש מאפל: הפרסומות יודעות איפה אנחנו - באמצעות האייפון