המתחרה החדש של האייפון הושק ביום חמישי בבייג'ינג על ידי חברת שיאמי טכנולוגיות. שיאמי היא אחת מחברות מקומיות רבות שמייצרות חלופות זולות לאייפון של אפל. המכשיר החדש נקרא MI 2 והוא גרסה חדשה למכשיר הפופולרי MI-סמארטפון. מכירותו של MI 2 תתחיל באוקטובר במחיר של 1,999 יואן (310 דולר, 1,250 שקלים).

ואם אתם חושבים שמדובר בסמארטפון "נחות" יחסית נציין למכשיר יש ליבה מרובעת, מצלמת 8 מגה פיקסלים (כמו של האייפון 4S), ועוזרת קולית שדומה מאוד לסירי של אפל. כל זה במחצית ממחירו של האייפון.

אין תמונה
מיליארד סינים מטורפים עליו. Xiaomi MI 2

גם המשתמשים מהללים: "המאפיינים שלו טובים למדי" מספרת אחת מהם ומוסיפה: "גם המחיר הוא מצוין ביחס למה שמקבלים. זה מוצר מצוין". היא מתייחסת גם לאייפון של אפל ואומרת: "אני חושבת שהאייפון מיועד למי שחשוב לו המותג. אני לא אוהבת ללכת על המותג". גם העובדה שחברת שיאמי היא סינית משחקת תפקיד חשוב בהצלחתו, הרי שהם מאוד אוהבים לתמוך בתוצרת מקומית ומאוד פטריוטיים  לגבי זה. בכל מקרה בישראל הוא עדיין לא מתוכנן להיות מושק ולא ברור האם זה אי פעם יקרה.

הסמארטפונים של שיאמי למעשה כל כך פופולריים שהמלאי שלהם אוזל דקות ספורות אחרי תחילת המכירה המוקדמת ברשת.

החברה נוסדה על ידי ליי ג'ון, שגם משמש גם כמנכ"ל שלה. בחודש שעבר הוא אמר שרווחי החברה במחצית הראשונה של החברה התקרבו למיליארד דולר אחרי שמכרו יותר משלושה מיליון מכשירים.

שוק הסמארטפונים המשגשג בסין עתיד לעקוף את זה של ארה"ב השנה כשוק הגדול ביותר בעולם. בטח לאור העובדה שמחירו של אייפון חדש שווה כמעט לשתי משכורות של סיני ממוצע שגר בעיר. האנליסטים טוענים שעתיד הצלחת הסמארטפונים בסין תלוי במגוון הטלפונים הזולים הדומים למי-2 של שיאמי.

>> אפל מורידה את מחירו של אייפון 4S

>>וגם: מפתחים חושפים: אייפון 5 יהיה ארוך יותר