אפל מכרה את מספר הסמארטפונים הגבוה ביותר ברבעון האחרון של שנת 2020, כך קבעה חברת המחקר Gartner. עם כמעט 80 מיליון יחידות, יצרנית האייפון גברה על סמסונג והתייצבה בראש הטבלה, לראשונה מאז שנת 2016.

לפי הדו"ח של גארטנר, שוק הסמארטפונים ספג ירידה שנתית של 12 אחוזים בעקבות מגפת הקורונה. גל הדור החמישי (5G) סייע לבלום מעט את הירידה ברבעון האחרון של השנה, בו נרשמה ירידה של 5.4 אחוזים ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. למרות זאת, נתח השוק של אפל עלה ב-3.3 אחוזים ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה. ההסבר לכך הוא ההשקה המוצלחת של מכשירי אייפון 12, כשאנליסטים בחברה מעריכים שהמומנטום החיובי של אפל ימשיך גם ברבעון הנוכחי, שבו מציינים את ראש השנה הסינית.

בסיכום השנתי סמסונג הצליחה לשמור על הכתר, אך היא עדיין נאלצה לספוג ירידה של 14.6 אחוזים בנתח השוק וירידה של 12 אחוזים בין החודשים ספטמבר ודצמבר. כצפוי, את המכה הקשה ביותר חטפה היצרנית וואווי, עם ירידה של 41 אחוזים ברבעון ו-24.1 אחוזים בשנת 2020 בעקבות הסנקציות האמריקניות. לראשונה מאז 2013, וואווי נאלצה להסתפק במקום החמישי בטבלה, אחרי היריבות שיאומי ואופו (Oppo) שנכנסה לאחרונה לארץ.  

הדו"ח של גרטנר הוא חדשות מצוינות עבור אפל, שחצתה ברבעון האחרון את רף 100 מיליארד הדולר ורשמה עליה של 21 אחוזים ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה. גם חברות האנליסטים האחרות שמפרסמות דו"חות בתחום הסלולרIDC, Canalysis ו-Counterpoint – הציבו אותה במקום הראשון. לפי IDC אפל מכרה 90.1 מיליון יחידות, כשלפי החברות האחרות מדובר בכ-82 מיליון מכשירים. קשה לקבוע איזה מספר מדויק יותר, מאחר שאפל לא מפרסמת את מכירות הסמאטפונים שלה.