יש ביטוי שאומר "לכל אייפון יש חיקויי אייפון". סתם, אין ביטוי כזה, זה חיקוי של הביטוי עם מוצאי שבת. אבל העיצוב המשונה עם הקרניים של אייפון X בהחלט גרם להשראה בקרב יצרניות אחרות. אוי, כתבתי "השראה"? איזה אוטוקורקט מעצבן, התכוונתי ל"העתקה חסרת בושה, כי למה צריך להתבייש? הרי ג'ובס בעצמו אמר שמותר להעתיק, רק צריך לעשות את זה טוב".

דוגמה בולטת (תרתי משמע, גיחי גיחי) לזה היא חברת ליגו הסינית, שאת הכניסה שלה למערב עושה בשתי דרכים - הסכם חסות עם קבוצת הכדורגל טוטנהאם, ומכשיר בשם S9, שאת השם שלו שואל מסמסונג, ואת המראה שלו מאייפון X. מערכת ההפעלה שלו היא אנדרואיד אוראו (8) העדכנית.

אבל הוא מזכיר את האייפון רק במבט חטוף. אם מחזיקים את הליגו ליותר משלוש שניות, רואים שאייפון הוא ממש לא. המצלמות מאחור שונות ופחות אלגנטיות, והקרניים לא מותאמות לממשק - כך שדברים מאוד בסיסיים, כמו תצוגת השעה, נחתכים. כך לפחות במכשיר שהודגמו בתערוכת MWC.

הטלפון עולה 129 דולר בלבד - רק קצת יותר מעשירית מהאייפון X. אבל המפרט כמובן בהתאם, ולא מדובר במכשיר דגל. כרגע לא נראה שליגו תפרוץ גם לשוק הישראלי, אבל היו בטוחים שמי שממש צריך מכשיר שנראה כמו אייפון, ימצא כזה ברחבי האינטרנט, ולא ישכח להעלות תמונות לפייסבוקים ולספר לכולם שאפילו אם המשלוח והמסים הוא עדיין יצא מורווח.