חטיבת המחקר של פייסבוק, Building 8, עובדת על פרויקט סמארטפון מודולארי, כך חושפת בקשת פטנט של החברה שפורסמה בסוף השבוע.

הפטנט מתאר מכשיר מודולארי, אליו אפשר לחבר רכיבים שונים כמו דיבורית, מסך מגע וחיישן מיקום. כהסבר לחשיבות הרעיון ציינה פייסבוק כי הדבר ימנע מהלקוחות לבזבז את כספם על מוצרים אלקטרוניים - תיאור זהה כמעט לחלוטין ל-Project Ara של גוגל, שנגנז לפני כשנה לאחר תקופה ארוכה של עבודה. בתקשורת העולמית צוין כי ב"מקרה", ב-Building 8 עובדים היום רבים מהאנשים שעבדו בגוגל על פרויקט הסמארטפון המודולארי.

על אף שטרם ברורה מטרת פייסבוק בהשבת הפרויקט לחיים או מועד ההשקה המתוכנן שלו, גורמים המעורבים בעניין טוענים כי התוצר הסופי יתבסס על מערכת הלומדת את הרגלי השימוש שלנו, וישלב יכולות צילום חדשות. ייתכן ואותה החטיבה תוביל גם להחזרתה של פייסבוק לתחום המכשירים הסלולריים, שכן כזכור פייסבוק כבר ניסתה להוציא סמארטפונים בעבר, אך כולם כשלו בתחרות על תשומת לב הצרכן.

השערה נוספת באשר לתוצר של פייסבוק הוא רמקול חכם שתשיק בעתיד, עם יכולות מודולאריות. לכך צפוי לסייע איש צוות נוסף, אשר עסק בעברו בפיתוח הרמקול החכם Amazon Echo, וכיום משמש כאחראי על פיתוח מוצרים חדשים בחטיבת Building 8.

למרות כשלונו של פרויקט הסמארטפון המודולארי של גוגל, הרעיון עצמו מעולם לא מת: בשנה שעברה ניסתה LG לתפוס עליו טרמפ עם G5, אך לא הצליחה, אך מוטורולה דווקא ממשיכה לנסות ובקרוב עומד לצאת הדור השני למכשיר המודולארי שלה, Moto Z.

לכתבה המקורית ב-TGspot

עוד ב-TGspot:
למה מתעכב הסמארטפון החדש של ממציא האנדרואיד?
התיק הזה ישמור על החפצים שלכם מכייסים