ההשקה המבוטלת של נוט 7 בעקבות שערוריית הסוללות המתלקחות, לצד החוסר בחידושים מסעירים בגלקסי S7 לעומת S6, פגעה בסמסונג ישראל, שמצאה את עצמה בלי סמארטפון מסקרן שימשוך את הקונים. אתמול (ב') היא ערכה אירוע לא שגרתי במאמץ לשכנע שמה שלא הצליח לה עם מכשיר יותר יקר, יצליח דווקא עם מכשיר יותר זול.

באירוע הציגה החברה את הדור השלישי של סדרת Galaxy A, המיועדת לקרוץ למי שרוצה סמארטפון איכותי ממותג גדול בלי תו המחיר הגדול הנלווה אליו. ההבטחה שלה, כפי שניסח זאת דניאל רי, מנהל השיווק בסמסונג ישראל, היא שילוב של "גישת העיצוב הייחודית של החברה עם מאפיינים אותם לקוחות סמסונג מכירים ואוהבים מדגמי ה-7S ו-S7 Edge".

מלבד עיצוב שאמור להזכיר את סדרת הדגל של סמסונג, אכן נכללות במכשירים החדשים לא מעט תכונות מעניינות שאינן סטנדרטיות לרמת המחיר שלהם: מצלמות זהות מלפנים ומאחור בעלות חיישני 16 מגה-פיקסל ומפתח צמצם 1.9, גוף מתכת וזכוכית מוגן ממים ואבק בתקן IP68, סורקי טביעות אצבע בכפתור מסך הבית, שקעי טעינה והעברת מידע מסוג USB-C ותצוגת שעון ויומן גם כאשר המסך כבוי.

הפשרה העיקרית במכשירים היא המסכים, שאמנם שייכים לטכנולוגיית ה-Super AMOLED המתקדמת של סמסונג (מה שמאפשר להציג את השעה והתאריך כשהמסך כבוי כמעט בלי להשפיע על צריכת הסוללה), אך ברזולוציית Full HD 1080p "בלבד" (במכשירים יקרים מעט יותר הסטנדרט הוא 2K, או בשם אחר QHD). שני המכשירים כוללים מעבד מתומן-ליבות של סמסונג, זיכרון עבודה סטנדרטי למדי בנפח 3 גיגה-בייט ואחסון פנימי בנפח 32 גיגה-בייט, לצד חריץ הרחבה. שניהם מריצים את אנדרואיד של גוגל בגרסת מרשמלו (6) עם ממשק של סמסונג.

כמה זה עולה?

הדגם הקטן יותר, גלקסי A5 בעל מסך בגודל 5.2 אינצ', נמכר בישראל במחיר רשמי של 2,000 שקל, והדגם הגדול, גלקסי A7 עם מסך 5.7 אינצ', עולה כאן 2,400 שקל. במקרה של המכשיר הקטן זה מחיר גבוה בכ-20% בממוצע מחו"ל - בארה"ב הוא נמכר בכ-1,500 שקל ובאירופה בכ-1,700. אך המכשיר הגדול נמכר כאן במחיר כמעט זהה לחו"ל - מחירו בארה"ב ובאירופה מעט יותר מ-2,200 שקל. בנוסף, הרוכשים הישראלים יקבלו עם כל מכשיר כרטיס זיכרון בנפח 64 גיגה-בייט. מכירת המכשיר החלה כבר אתמול בערב והוא נמצא כבר בחנויות.