טלפון מסוג גלקסי S4 של סמסונג התפוצץ הבוקר (ה') בתוך כיס מכנסיו של ילד בן 9 בירושלים, וגרם לו לכוויות.

הילד היה בדרכו לבית הספר, כשבכיס מכנסיו הטלפון הסלולרי. "אף פעם לא היו לי בעיות עם הטלפון. הוא היה בכיס המכנסיים שלי בקושי שעה", שחזר התלמיד בפני ד"ר דוד זלוטניק, רופא בכיר וסמנכ"ל רפואה במרפאת "טרם" בעיר.

לדברי הילד, במהלך ההליכה הוא הרגיש פיצוץ בכיס ואחריו כאבים עזים. בעזרת עובר אורח הוא יצר קשר עם הוריו, ואלה הגיעו למקום ולקחו אותו למרפאה.

סמארטפון גלקסי S4 שהתפוצץ בכיס של ילד בירושלים (צילום: יחסי ציבור)
סמארטפון גלקסי S4 שהתפוצץ בכיס של ילד בירושלים | צילום: יחסי ציבור

"הילד היה מעט מבוהל. הרגעתי אותו ואת הוריו. נגרמו לו כוויות בדרגה 2, שלא מצריכות אשפוז בבית חולים. ניקו את הכווייה, נתנו לו משחות לטיפול ולשיכוך כאבים", הסביר ד"ר זלוטניק.

לדבריו, מדובר באירוע חריג ולא שגרתי. "זה מקרה נדיר. אני המון שנים רופא משפחה ומומחה ברפואת חירום ולא נתקלתי בכוויות שנגרמו כתוצאה מטלפון סלולרי שהיה בכיס", טוען ד"ר זלוטניק. "המזל שלא נגרמו לילד כוויות קשות. אני בעצמי מסתובב עם סמארטפון בכיס שעות ולא קרה לי כלום. מזל שלא נגרם לו נזק קשה".

בתום הטיפול במרפאה הילד נשלח למנוחה בביתו.

חשוב לציין כי המכשיר שהתפוצץ הוא מדגם ישן (יצא ב-2013), וכי סוללות של סמארטפון הן עדינות, וככל שעובר הזמן והן נשחקות ונשרטות, גדל הסיכוי לתקלות. גם שימוש במטען לא תקני עלול לגרום להן להתפוצץ, כפי שנוהגות יצרניות כמו סמסונג למהר להצהיר בכל מקרה מתועד של סמארטפון שהתפוצץ. אפילו סוללות חדשות ותקניות המוטענות במטענים מקוריים עדינות ועלולות להתפוצץ, כפי שקרה עם מכשירי גלקסי נוט 7 של סמסונג, שהחברה נאלצה לעצור את הייצור שלו.