סמסונג מאפשרת לאבטח את ה-Galaxy S8 שלה במספר דרכים - אחד מהם הוא מנגון זיהוי פנים, שאמור להיות מאובטחת ביותר - מביטים בטלפון, והוא נפתח. מישהו אחר מביט? הוא לא אמור להיפתח.

 אך שימו לב לדבר הבא: בסרטון ששלחו לנו משפחת גולדשטיין מקיבוץ גבעת השלושה, נראים אור ואיתי בני 12 ו-10 שגילו כי שניהם יכולים לפתוח הסמארטפון של סמסונג באמצעות הפנים, למרות שהוא אמור לזהות רק אחד מהם.

"הבן הגדול שלנו, אור, קיבל Galaxy S8 ובמקרה איתי לקח אותו ליד והבין שהוא מצליח לפתוח את המכשיר עם זיהוי הפנים", סיפר גיל גולדשטיין, אביהם של השניים בשיחה עם NEXTER.

אתם בלחץ? זה לא כל כך מפתיע, לא מעט דובר בעבר על הקלות בה ניתן לעקוף את מערכת זיהוי הפנים של המכשיר. באחד מהדיווחים פורסם כיצד ניתן לרמות את מנגון הנעילה בקלילות על ידי שימוש בתמונה פשוטה. בתגובה לנושא ציינו בסמסונג כי השימוש בזיהוי הפנים משמש לפתיחה נוחה של המכשירים מנעילה, ממש כמו אפשרות ההחלקה לפתיחה (ללא הגנת קוד).

בחודש שעבר פירסם דיווחנו בחדשות 12, על שתי ישראליות, יובל פנחסי וגל שדות לוי‎, שאין ביניהן שום קשר גנטי, ושהצליחו אחת לפתוח את האייפון של השניה ולעקוף את זיהוי הפנים של אפל (שאמור להיות הרבה יותר מאובטח ממה שיש במכשיר בן שנתיים של סמסונג).