מבזק גלובס: האתגר של כחלון (צילום: חדשות 2)
"אנחנו נפתח את זה לשוק חופשי ומכירת המכשירים לא תתרכז אצל מפעילי הסלולר". שר התקשורת, משה כחלון | צילום: חדשות 2

מהפכת הסלולר עולה שלב: "אני האמצעי, אני המטרה, משה כחלון זה לא הדבר החשוב", כך אמר הבוקר (ג') שר התקשורת משה כחלון בגלי צה"ל, באשר לתיק הרווחה. כחלון התייחס כמובן גם למבול חדשות הסלולר שהגיע אתמול, ונשאל באשר להשפעה של "מלחמת הסלולר" על החברות הוותיקות מבחינת פיטורי עובדים.

אישה עם סלולרי (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
"השוק יוצף במכשירים והם לא יעלו כמו שהם עולים כיום אצל החברות" | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

כחלון אמר, כי "אני לא מבין איך מדברים על פיטורים, הרי הכנסנו שחקנים חדשים בשוק הסלולר, הרחבנו את התחרות וזה אמור גם ליצור מקומות עבודה חדשים". לדברי השר, "עוד שבוע הולכת להיות רפורמה במכשירי הקצה - אנחנו נפתח את זה לשוק חופשי ומכירת המכשירים לא תתרכז אצל מפעילי הסלולר. אוציא מידיי את כל הסמכויות בנוגע למכשירי הקצה. הסמארטפון יהיה כמו כל מוצר יבוא אחר, כמו רהיט, ולא רק ע"י החברות. השוק יוצף במכשירים והם לא יעלו כמו שהם עולים כיום אצל החברות".

"כל אחד במדינת ישראל היה משלם 25 שקל על קו אינטרנט. למה? זה כמו שאתה נכנס לבית קפה ומשלם על הקפה בנפרד ועל הכוס בנפרד. היו 1,000 דברים שהראש שלי לא תפס למה צריך אותם. אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולשבח את חברות הסלולר - אין יריבות והן הולכות בתלם".

מבול חדשות סלולר

גולן טלקום השיקה אתמול את פעילותה, והיא מציעה ללקוחות "מקסימום שירות ומינימום מחיר". החברה תציע החברה חבילת סלולר ללא הגבלה (שיחות, הודעות SMS ואינטרנט), תמורת 99 שקל בחודש, גלישה באינטרנט של עד 2 ג'יגה, ושיחות חינם לחו"ל בתוכנית ל-29 יעדים.

שעות ספורות לאחר מכן, חברת הוט מובייל הודיעה על השקת הרשת שלה, והיא יוצאת לשוק במודל תמחור פשוט וברור: שתי תוכניות בלבד - האחת, ב-89 שקל בחודש, מציעה שיחות, מסרונים, הודעות מולטי-מדיה (MMS) וגלישה באינטרנט ללא הגבלה. התוכנית הנוספת מיועדת למשתמשים "קלים", במתכונת "לא דיברת - לא שילמת" וללא תשלום חודשי קבוע. המשתמשים ישלמו 10 אגורות לדקת שיחה או למסרון, ו-10 אגורות למגה.

שלשום היתה זו אלון סלולר שהשיקה את פעילותה, והיא מציעה מודל מהפכני שמשלב בין קנייה בחנויות מגה או בתחנות הדלק דור-אלון, לבין הטבות בדקות שיחה בסלולר. ‏המחיר הבסיסי שמציעה החברה תחת המותג ‏Youphone‏ הוא 18 אגורות לדקת שיחה, 15 אגורות להודעתSMS ‎‏ ו-15 אגורות למגה-בייט גלישה. התשלום הקבוע יעמוד על 18 שקל לחודש.‏‎

כל זאת, לצד תוכניות "ללא הגבלה" של פלאפון (כאן), פרטנר (כאן) וסלקום(כאן), שולח מסר ברור לחברות וגם לצרכנים - התחרות כאן, ומדובר במהפכת סלולר.

>> כל מה שרציתם לדעת על המבצעים והחבילות החדשות של חברות הסלולר