הלקוחות זועמים, ארכיון (צילום: חדשות 2)
הלו, יש שם גם בן אדם מאחורי המכשיר? אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

אם בזמן האחרון נדמה לכם שאתם מתקשרים יותר עם מכשירים סלולריים מאשר עם בני אדם - זו לא אשמתכם. מספר מכשירי הסלולר הפעילים בעולם עבר באחרונה את מספר בני האדם החיים על פני כדור הארץ, כך הודיע השבוע איגוד מפעילות הסלולר העולמי, GSMA.

לפי GSMA Intelligence, אתר המידע של האיגוד, מספר החיבורים הסלולריים בעולם עומד נכון להיום על כ-7.2 מיליארד. זאת בעוד לפי רשות מפקד האוכלוסין האמריקאית, אוכלוסייית כדור הארץ מונה מעט פחות מ-7.2 מיליארד בני אדם. בנוסף, ניתן להתרשם כי בכל שנייה נולדים לפי ההערכה כ-2.5 אנשים ברחבי העולם, בעוד מספר חיבורי הסלולר החדשים בכמות זמן זהה קרוב ל-20.

נתון מעניין נוסף הוא כמות משתמשי הסלולר. לפי הערכת GSMA, מספר מנויי הסלולר הייחודיים הינו מעט פחות מ-3.6 מיליארד - כלומר: פחות מחצי מאוכלוסיית כדור הארץ. המחצית השנייה של חיבורי הסלולר מורכבת מאנשים בעלי יותר ממכשיר אחד ומכרבע מיליארד חיבורי M2M - כלומר: מכשירים המחוברים לרשת הסלולר רק כדי לתקשר עם מכשירים אחרים. במספר הזה נכללים כלי רכב, כמו גם ציוד רפואי ותעשייתי.

אגב - בישראל, אם היה לכם ספק בכך, המספרים נוטים כבר מזמן לטובת המכשירים. לפי האיגוד, בישראל 9.9 מיליון חיבורי סלולר לעומת 7.8 מיליון בני אדם, נכון לסוף 2013.

עוד ב-NEXTER: