סמסונג הציגה הערב (ה') שני מכשירים חדשים בסדרת הגלקסי. נוט 5 ו-S6 אדג' פלוס -שני פאבלטים (סמארטפונים בגודל טאבלטים) בעלי מסכי 5.7 אינץ'. ההבדל הבולט לעין הוא שה-S6 אדג' פלוס מקומר בשני הצדדים.

הפאבלט Galaxy S6 Edge Plus
גלקסי S6 אדג' פלוס

החידושים העיקריים שהציגה סמסונג הם טעינה אלחוטית מהירה - מסוללה ריקה ל-100 אחוז בשעתיים, נרתיק שכולל מקלדת פיזית, כתיבה בעט מגע (סטיילוס) גם על מסך כבוי, שידור חי ליוטיוב ושירות התשלומים סמסונג פיי, שיתחרה בשירות התשלומים הקיים של אפל.

השירות הזה, בדומה לאפל, מבוסס על שמירה של כרטיסי האשראי וכרטיסי חבר מועדון במכשיר, ותשלום באמצעות קירובו לסורקים מתאימים. ישראל לא נמנתה בין המדינות שבהן השירות יהיה זמין בחודשים הקרובים, ולא ברור אם יהיה זמין בכלל בעתיד הנראה לעין.

לשני המכשירים זיכרון פנימי של 4 גיגה-בייט, מה שאמור לשפר את הביצועים בכלל ואת יכולות ריבוי המשימות בפרט. שני המכשירים תומכים בדור הרביעי (LTE קטגוריה 9) ובסמסונג מבטיחים כי כאשר טכנולוגית הדור הרביעי תתקדם, המכשירים עדיין יהיו רלוונטיים. לשניהם רזולוציה של 2560X1440 פיקסלים, בשניהם מצלמה אחורית של 16 מגהפיקסל ומצלמת סלפי של 5 מגהפיקסל, ושניהם מצלמים וידאו באיכות 4K.

הפאבלט Galaxy S6 Edge Plus
טעינה אלחוטית מהירה. גלקסי S6 אדג' פלוס

ב-S6 החדש תהיה גישה מהירה ליישומים, ולאנשי קשר נבחרים בצד המסך הקמור. בנוט 5 ישנו עט שנשלף בלחיצה, ואפשר לכתוב איתו על המסך גם כאשר הוא כבוי, במקרים שבהם צריך לכתוב משהו מהר ואין זמן להפעיל אותו ולמצוא אפליקציית פתקים. בנוסף, סמסונג החזירה מהעבר את המקלדת הפיזית, ותציע מקלדת נשלפת לנוט 5. הנוט שוקל 171 גרם וה-S6 אדג' פלוס שוקל 153 גרם בלבד.

סמסונג רוכבת על טרנד השידורים החיים שצץ מחדש לאחרונה, ומאפשרת לשדר וידאו חי ליוטיוב ישירות מאפליקציית המצלמה המובנית. לא צריך להוריד אפליקציה ומספיק שיש חשבון בגוגל.

שני המכשירים יהיו זמינים בארצות הברית החל מהשבוע הבא. בישראל יהיו זמינים החל מ-25.8 אך טרם נמסרו מחירים.

הפאבלט Galaxy S6 Edge Plus
לעבוד על הסמארטפון דרך המחשב. גלקסי S6 אדג' פלוס

בעוד כשלושה שבועות בברלין, תציג סמסונג את השעון החדש שלה - גיר 2. אפל, מצידה, צפויה להציג את האייפונים הבאים שלה ב-9 בספטמבר, אם כי טרם יצאה הזמנה רשמית לאירוע.

 

----------

העדכונים מזמן האירוע:

18:03 -  סמסונג מתחילה את האירוע בסרטון: "לחשוב על הדבר הגדול הבא".

18:04 - ג'יי קיי שין, נשיא סמסונג אלקטרוניקס, עולה לבמה ומודה לקהל בניו יורק ולקהל שצופה דרך הרשת. "בסמסונג יש לנו פילוסופיה. אנחנו מקשיבים לכם וסומכים עליכם. אנחנו מציעים מוצרים טובים יותר ועושים את זה ראשונים. זה דורש עקביות ואומץ".

18:06 - שין: "כשהצגנו את הנוט הראשון אמרו שאנחנו משוגעים. עט? אבל אנחנו לא משוגעים.הצגנו גם מסך מעוקל. אנחנו לוקחים סיכונים".

18:07 - שין: "מסכים גדולים טובים למעבר בין מייל לגלישה, לגלילה בין תמונות או לצפייה בסרטונים. אנחנו משתמשים בסמארטפונים לשתי מטרות - צריכת מולטימדיה וריבוי משימות".

הפאבלט Galaxy S6 Edge Plus
ייצוב תמונה משופר. גלקסי S6 אדג' פלוס

18:10 - שין מציג את הנוט 5 ואת הגלקסי 6 אדג' פלוס, עם מסך גולש לשתי הדפנות.

18:11 - שין: "הטלפונים קטנים יותר, אבל המסכים גדולים יותר. וזה לא הכל". שין הציג גם את סמסונג פיי, שירות תשלומים מהסמארטפון שיתחרה ישירות באפל פיי.

18:15 - ג'אסטין דניסון, סגן נשיא למוצרים בסמסונג, אומר שהקהל אוהב מסכים גדולים ושהפופולאריות של הנוט רק גדלה עם כל דור חדש של הסדרה. אבל הפרדוקס, לדבריו, הוא שאנשים רוצים גם מכשיר קטן יותר. לכן, הנוט החדש קטן יותר מקודמו, קל ממנו ועשוי ממתכת חזקה יותר. לדבריו, המכשיר קל לשימוש ביד אחת.

18:17 - דניסון: "העט נשלף בלחיצה והוא מדויק יותר, ממש כמו עט כדורי. דבר חדש: אפשר לצייר איתו כשהמסך כבוי, אם צריך לרשום מספר טלפון או משהו מהיר".

18:19 - דניסון: אפשר לצלם מסך ארוך יותר, כמו הוראות ניווט או אתר אינטרנט. הנוט 5 כולל גם כיסוי שיש בו מקלדת פיזית.

18:20 - אליינה קוטון סמנכ"לית שיווק בסמסונג, הציגה את הגלקסי 6 אדג' פלוס, שלו מסך עם צבעים עשירים יותר מכל מכשיר אחר, לפי החברה.

18:23 - קוטון: פעם שיתפנו תמונות. היום משתפים את החיים בזמן אמת. נכון, יש אפליקציות, אבל צריך לבחור אחת, להירשם ולקוות שגם החברים רשומים. בשידור החי בסמסונג לא צריך לעשות את זה. אפשר לשתף וידאו היישר ליוטיוב.

18:27 - דניסון: גיגה או שניים של זיכרון לא מספיקים. לכן שילבנו 4 גיגה-בייט בשני המכשירים. המכשירים גם יתמכו ברשתות ה-LTE הכי מהירות היום, וגם אלה שעתידות להגיע.

18:28 - דניסון: המצלמות שלנו הן הטובות בעולם וקיבלו את הציונים הטובים ביותר. שני הדגמים החדשים יצלמו וידאו ב-4K. שיפרנו גם את מייצב התמונה המבוסס תוכנה.

18:29 - דניסון: אנחנו עדיין תלויים במחשבים שלנו. אז הקלנו על תהליך הסנכרון. אפשר יהיה לסנכרן באופן אוטומטי. הסנכרון יפעל גם עם ווינדוס וגם עם מק.

Note Edge
הדגם הקודם, עם מסך גולש בצד אחד

18:30 - דניסון דיבר על נקודת התורפה הכי גדולה - הסוללה. הוא הבטיח טעינה אלחוטית מהירה: "אנחנו לא רק מוכרים טלפונים - אנחנו מקדמים את השוק". סמסונג מבטיחה טעינה מ-0 ל-100 אחוז בשעתיים בהטענה אלחוטית.

18:32 - דניסון: הילדים שלנו יצחקו עלינו שהסתובבנו עם כבלי הטענה, חיפשנו שקעים וישבנו על רצפות בשדות תעופה. בסופו של דבר, שולחנות משולבים עם מטען אלחוטי יהיה שכיחים. אנחנו מהמרים על עתיד אלחוטי.

18:33 - דניסון: המכשירים יהיו זמינים בארצות הברית החל מהשבוע הבא. הזמנות מוקדמות מתחילות הלילה.

18:38 - אינג׳ונג רי מהחברה דיבר על שירות התשלומים סמסונג פיי, ואמר שכל בית עסק שמקבל כרטיס אשראי רגיל, יוכל לקבל תשלום בסמסונג. השירות יהיה זמין גם עבור חברי מועדון שונים. עם זאת, לא ברור מתי השירות יהיה זמין בישראל, אם בכלל.

18:40 - רי: אנחנו לא שומרים מידע על המשתמשים. בכל תשלום מועבר קוד חד-פעמי (בדומה לדרך הפעולה של השירות המקביל מבית אפל). השירות יהיה זמין החל מ-20 באוגוסט בקוריאה, ולאחר מכן בארצות הברית ב-28 בספטמבר.