יש אמנם עוד כחודש עד ההכרזה הרשמית של סמסונג על הגלקסי S8, אבל ככל שעובר הזמן הולכים ומתגלים עוד ועוד פרטים על מכשיר הדגל המסקרן. הפעם, אחרי כל הדיווחים והשמועות, דולפות עוד תמונות, בטענה שהנה הפעם נחשף הדבר האמיתי (אם כי אין לזה אימות סופי).

מסגרת דקיקה – הכל מסך

סדרת התמונות הגיעה ממדליף סיני, שדאג לשתף אותן בחשבון הטוויטר שלו. כמו שתוכלו לראות, התמונות מאמתות את הדיווחים לפיהם סמסונג זנחה את הכפתור הפיזי – אחד המאפיינים הבולטים של המכשירים שלה. בתמונות ניתן לראות היטב את 2 הדגמים של ה-S8 – הרגיל עם גודל מסך 5.8 אינץ', ודגם ה-S8 פלוס עם מסך בגודל 6.2 אינץ'.


לכאורה, מדובר בזינוק דרמטי בגודל המסך לעומת מכשירי השנה שעברה, שכללו מסכים בגודל 5.1 ו-5.5 אינץ' (בגרסה הרגילה ובגרסת Edge, בהתאמה) – אבל במקביל צמצמה סמסונג דרמטית את המסגרת סביב המסך, כך שמאוד יכול להיות שגודל המכשירים יישאר דומה לזה של סדרת ה-S7. אגב, דוגמה טובה לכך ניתן לראות במכשיר ה-Mi MIX של שאומי, עם מסך בגודל 6.4 אינץ', שמימדיו זהים לאלו של האייפון 7 פלוס עם מסך בגודל 5.5 אינץ'.

עוד ב-Geektime:
אנחנו דור מפונק, ומקומות העבודה מנסים לעזור לנו להישאר כאלה
מתנתקים: הקופסה שתטעין לכם את הסמארטפון בלי חוטים ובלי מגע

קורא טביעות האצבע של סמסונג, שהוטמע בשנים האחרונות בכפתור הבית, עבר רילוקיישן לגב המכשיר. זה כמובן בסדר, ובכך מיישרת החברה קו עם מכשירי LG, וואווי וגוגל; אבל סמסונג בחרה למקם אותו בצמוד לעדשת המצלמה, מה שעלול לגרום לכם לגעת בטעות בעדשת המצלמה וללכלך אותה. מצד שני, מאוד יכול להיות שזה עניין של הרגל.

כמו שניתן להתרשם מהתמונות, הוויתור על כפתור הבית הפיזי איפשר לסמסונג למתוח את המסך לאורך כל החלק הקדמי של המכשיר, שכולל עכשיו שוליים דקיקים מעליו ומתחתיו. בחלקו העליון אנחנו יכולים לראות את חורי המצלמות והחיישנים, שבמכשיר הזה יש כל כך הרבה מהם שהלוגו שלה עבר בפעם הראשונה אי פעם לתחתית המסך - עוד משהו שמוכר כבר לבעלי מכשירים של LG.

הסמארטפון הופך למחשב

במקביל, דלפו לרשת קבצי מערכת של טאבלט ה-Tab S3, עליו תכריז סמסונג בשבוע הבא במסגרת תערוכת MWC בברצלונה. בין היתר חושפים הקבצים תרשימי עיצוב של הגלאקסי S8 החדש וגם תחנת עגינה חדשה בשם DeX, שתאפשר למשתמשים לחבר את ה-S8 למקלדת, עכבר ומסך או טלוויזיה, וליהנות ממעין מחשב דסקטופ עם ממשק מותאם שכולל חלונות – בדומה ל-Continuum של Windows 10 ולמערכת ההפעלה Remix OS.

סמסונג צפויה להכריז על ה-S8 וה-S8 פלוס באירוע שתערוך ב-29 במרץ בניו יורק, כשההשקה מתוכננת לשלושה שבועות אחר כך – 21 באפריל.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime