אם אתם בין עשרות אלפי הישראלים שכבר רכשו או מתכוונים לרכוש סמארטפון מדגם גלקסי S8 של סמסונג, כדאי שתהיו מוכנים לזה: לא רק שהוא יקר יותר מכל סמארטפון אנדרואיד אחר שנמכר בישראל - הוא גם עלול לעלות לכם עוד כסף בהמשך הדרך.

חברת הביטוח SquareTrade העלתה בחודש שעבר ליוטיוב מבחן עמידות שביצעה למכשיר, והמסקנות שלה מצביעות על כך שהבחירה של סמסונג ליצור מכשיר מצופה זכוכית גם מלפנים, גם מאחור וגם מהצדדים (בשל המסך הקמור), יצרה את המכשיר השביר בהיסטוריה:

כפי שניתן לראות בסרטון, כל פגיעה גרמה למכשיר שברים חדשים. החברה ציינה בווידאו כי זה "הטלפון הראשון שבחנו שנסדק מכל הצדדים במבחן ההפלה הראשון", ובתיאור הוסיפה החברה כי "לא משנה איך תפילו אותו, ה'מסך ללא גבולות' לא מסוגל להתמודד עם מדרכה". הציון הסופי שקיבל המכשיר הוא 76 (ו-77 לגרסת הפלוס המוגדלת), מה שזיכה אותו בתווית "סיכון בינוני-גבוה".

החדשות ה"טובות", אם אפשר לקרוא לזה ככה, הוא שהתיקונים - שאין ספק שתצטרכו - יעלו לכם פחות מבעבר. אם תיקון מסך לגלקסי S7 Edge עלה כמעט כמו סמארטפון חדש (בין 1,000 ל-1,800 שקל), החלפת הזכוכיות של הדור החדש צפויה להיות זולה יותר, כך לפחות לפי שני מקורות בתחום מעבדות התיקונים שדיברו עם אתר Motherboard.

ג'סטין קארול, בעליה של מעבדה בשם Fruit Fixed בווירג'יניה, אמר כי מצד אחד, "מבחינת עמידות, הוא הולך להישבר בוודאות, אין כאן שאלה". אבל מצד שני, הוא אמר, מחירי המסכים והזכוכיות המשווקים כרגע על ידי חברות בסין (חלקן משווקות חלקים מקוריים שלא הגיעו לסמסונג ואחרות חלקים מזויפים) למעבדות סלולר עולות מעט מעל 200 דולר - כ-50 דולר פחות ממסכי גלקסי 7 לפני שנה וכ-100 דולר פחות ממסכי אייפון 7.

קֶוו נוטון, שייסד סטארט-אפ לסיוע בתיקוני סמארטפונים, הוסיף כי "זה נמוך למסך OLED במכשיר דגל חדש, במיוחד לטכנולוגיית תצוגה חדשה כמו מסך האינפיניטי.

ניסינו לאשר את דבריהם של השניים מול מספר מעבדות בישראל, אך התשובה שקיבלנו היתה שעדיין אי אפשר לדעת כמה יעלו תיקוני גלקסי S8. זאת משום שכל המעבדות שפנינו אליהן מקפידות על שימוש בחלפים מקוריים בלבד, וסמסונג עדיין לא פרסמה את מחירם של אלה.

נכון לרגע זה, מי שקנה בישראל גלקסי S8 עם אחריות והמסך או הגב שלו נשבר - מקבל מכשיר חדש במחיר השתתפות עצמית של כמה מאות שקלים, מכיוון שמסכים חלופיים טרם הגיעו. בנוסף, כל חברות הסלולר מוכרות את המכשיר עם תיקון (או החלפה, עד שיגיעו חלקי החילוף מסמסונג) ראשון חינם.