אין תמונה
חלונות 8 מהירה מאוד והיא יכולה לעלות בתוך 8 שניות במחשבים מסוג אולטרה בוק

מיקרוסופט קיימה היום (ד') מסיבת עיתונאים ב-MWC 2012, תערוכת הסלולר בברצלונה, להשקת הגרסה הניסיונית של חלונות 8. "בנינו את חלונות 8 כך שלא יהיה צריך להתפשר במעבר בין מכשירים", אומר סטיבן סינופסקי, נשיא חטיבת חלונות, "מדובר במערכת שתעבוד מטאבלטים עד מחשבים אישיים חזקים".

האירוע של מיקרוסופט נערך בבית מלון מחוץ לתערוכה, כאשר בחברה העולמית בחרו שלא להזמין באופן רשמי את העיתונות הישראלית ולא להקצות מקומות לעיתונאים מהארץ. עיתונאים שהגיעו וכן רצו להיכנס, יכלו לעשות זאת רק לאחר שהאירוע התחיל ורק אם בחברה ראו שנשארו מקומות פנויים באולם.

חלונות 8 מהירה מאוד והיא יכולה לעלות בתוך 8 שניות במחשבים מסוג אולטרה בוק. חלונות 7 היום עולה בדגמים מהירים באזור ה-20 שניות. האפליקציה זמינה בממשק של 5 שפות: באנגלית, גרמנית, צרפתית, יפנית וסינית.

חלונות 8 כוללת את ממשק האריחים - מטרו, המאפשר להתקין עליו אפליקציות ולנוע בו לרוחב, בצורה הדומה לחוויית המשתמש בסמארטפונים מבוססי ווינדוס פון.

למערכת ההפעלה הבאה של מיקרוסופט יש חנות אפליקציות, ווינדוס סטור, להורדת יישומים למחשב. בגרסת הניסיון של חלונות 8, שמשתמשים יכולים להוריד ללא עלות, האפליקציות יהיו בחינם. חנות האפליקציות עובדת בצורה פשוטה, שלא מחייבת התקנה של היישומים, אלא פשוט חיפוש, לחיצה על שם האפליקציה והיא מתחילה לרוץ.

הממשק של חלונות 8 במכשירים עם מסך מגע כמו טאבלטים, יציעו אפשרויות ניווט חדשות. למשל, יש אפשרות לעבור בקלות על כל האפליקציות שפתוחות. אופציה להחלקת האצבע מלמעלה למטה לסגירת אפליקציה. עיצוב של עמוד מלא בצורת המטרו למסנג'ר, כאשר יש אפשרות לדחוס את השיחה לאחד הצדדים של המסך, כך שניתן לראות סרט או לבצע פעולה אחרת במחשב.

בגרסת המחשב האישי, מיקרוסופט התאימה את הפעולות יותר טוב לשימוש בעכבר ומקלדת. למשל, מזיזים את העכבר לפינה התחתונה השמאלית של המסך לחזרה לעמוד הבית. ביצוע זום מתבצע בהזזה של סמן העכבר לצד הימני התחתון שנותן מבט מלמעלה על ממשק המטרו.

כמו כן, יש ממשק חדש שמראה נתונים שונים בזמן העתקת קבצים, כמו הזמן בו תתבצע העתקה והקצב שלה. הממשק הזה גם מאפשר לראות בצורה נוחה את ההתקדמות של העתקות שונות בחלון אחד.