סמסונג גלקסי S3
המוכרים בחנויות ינסו למכור לכם את הגלקסי S3 הלבן, לפחות עד שסמסונג תצליח להשלים את המחסור

מכשיר הדגל של סמסונג, הגלקסי S3 יוצא היום (ג') למכירה בחנויות ברחבי העולם, אבל מסתבר שמשתמשים רבים שירצו לרכוש דגם בצבע כחול כהה (המקביל לשחור) של הסמארטפון הפופולרי ייאלצו לחכות או להסתפק בדגם בצבע לבן פנינה.

האתר דיילי מייל מדווח כי בגלל תקלה חמורה באחד ממפעלי הייצור של הגלקסי S3, החברה נאלצה לפסול  כ-600 אלף כיסויי גב למכשיר שנמצאו פגומים.

סמסונג גלקסי S3 (צילום: אילוסטרציה)
600 אלף חלקים לכיסוי גב המכשיר נזרקו בגלל תקלה | צילום: אילוסטרציה

הטעות השפיעה על המכסים לסוללה לדגמי המכשירים בצבע כחול כהה בלבד ולפי הדיווח סמסונג נמצאת ב"לחץ מטורף" ומנסה לזרז את תהליך הייצור של הרכיבים הפגומים כדי לתקן את המחסור החמור שנוצר. עד אז, ציינו בדיילי מייל המוכרים בחנויות ינסו להבליט ולמכור ללקוחות את הדגמים הלבנים של הגלקסי S3, כך לפחות עד שסמסונג תתקן את הטעות ותצליח לספק את 600 אלף הכיסויים הכחולים החסרים.  

ואם הענקית הקוריאנית לא תספיק לתקן את הטעות בזמן, זו בהחלט תהיה טעות מביכה מאוד, בטח לאור העובדה שרק בשבוע שעבר דווח כי הגלקסי S3 צפוי לעקוף את האייפון ולקבל את תואר הסמארטפון ולמעשה הגאדג'ט הנמכר ביותר בהיסטוריה. זאת, עוד לפני שהוא בכלל הגיע לחנויות.

לפי אותו דיווח, החברה קיבלה למעלה מ-9 מיליון הזמנות לרכישה מוקדמת של הגלקסי S3, מספר גבוה מפי 2 ממספר היחידות שמכר אייפון 4S שעמדו על ארבעה מיליון יחידות בשלושת הימים הראשונים אחרי ההשקה.

בינתיים לישראלים אין ממה לחשוש, כי היבוא של המכשיר הנכסף טרם אושר בישראל. זאת בעקבות החסימה שהטיל משרד התקשורת שלא מספק אישור סוג למכשיר החדש. משמעות הדבר - איסור מכירה גורף לסמארטפון בישראל. ללא אישור סוג ממשרד התקשורת, לא ניתן למכור את הטלפון, לא בחנויות הפרטיות ולא במפעילות הסלולר.

כאמור היום (ג') מקיימת חברת סאני, יבואנית סמסונג מובייל בישראל, מסיבת עיתונאים להצגת המכשיר החדש ולחשיפת תוכניות השיווק וכנראה גם פרסום מחירו ברשתות. החברה שנמצאת בדקה התשעים לפני השקת הסמארטפון בשבוע הבא בארץ, צריכה למצוא פתרון לעיכוב המוזר הזה.

>> מי צריך את השחורים? הסמארטפונים הלבנים הכי שווים

>> וגם: שיחק בדיאבלו 3 במשך 72 שעות רצוף ומת