אחרי שחברות חדשות כבשו את שוק הסלולר מהשליטות הישנות ושינו אותו מקצב לקצה עד שכבר לא נותר מה לחדש - עכשיו הגיע הרגע שבו החידוש הכי מסעיר שיכול להיות הוא קאמבק של הענקיות מפעם.

אז אחרי שבשנתיים האחרונות ראינו את בלאקברי ונוקיה חוזרות מהמתים, המותג הבא שיוקם לתחייה הוא פאלם, כך לפי האתר ההולנדי Android Planet. שְטֶפַן שְטְרַייט, מנהל השיווק העולמי בחברת TCL - יצרנית סמארטפוני המותגים אלקטל, בלאקברי וכמה מותגים בינלאומיים אחרים (ביניהם Infinity המנוח של פרטנר) - אמר לאתר כי בתחילת 2018 היא תכריז על מכשיר או מכשירים חדשים תחת המותג פאלם, שאת הזכויות עליו רכשה ב-2011.

למי ששכח, פאלם היתה חלוצת הסמארטפונים - אם כי אז לא קראו להם ככה, אלא "מחשבי כף יד". בשנות ה-90 וה-2000 ייצרה החברה מכשירים עם מסכי מגע ויכולת הזנת טקסט נוחה בכתב יד על גבי אזור מיוחד במסך שהיה מיועד לכתיבה. אך לאחר כניסת הסמארטפונים מהסוג המוכר היום, לא הצליחה החברה להצטרף לטרנד, ונכשלה למרות שמערכת ההפעלה המשופרת שלה, WebOS, נחשבה מוצלחת מאוד.

החברה מכרה את נכסיה ב-2011 - את המותג ל-TCL ואת התוכנה ל-HP, שלא הצליחה למצוא בה שימוש והעבירה אותה הלאה. כיום המערכת רצה על טלוויזיות היוקרה של LG, שרכשה אותה מ-HP. הסמארטפונים החדשים שייצאו תחת המותג פאלם יריצו כנראה דווקא את אנדרואיד של גוגל.