אתם יכולים להחליט מי יוסיף אתכם לקבוצה

זה אחד הדברים הכי מציקים בקבוצות וואטסאפ, אם לא המציק ביותר. מישהו אקראי מצרף אתכם לקבוצה, ולפני שאתם מספיקים לעשות השתק או להבין מה קרה, אתם מוצפים בהודעות ותיוגים.

איך חוסמים את זה? מקישים על הגדרות - פרטיות - קבוצות ובוחרים. אפשר לאפשר לכולם, רק לאנשי הקשר שלכם, או לאף אחד. במקרה שנבחרת האפשרות השלישית ומישהו בכל זאת רוצה להוסיף אתכם לקבוצה, הוא יכול לשלוח לכם קישור להצטרפות, ואתם תוכלו להקיש עליו.

אפשר לשלוח הודעה למי שלא נמצא באנשי קשר שלכם

מכירים את זה שאתם צריכים לשלוח לבן אדם שלא נמצא באנשי קשר שלכם הודעה, ואז אתם נדרשים לשמור את המספר שלו בטלפון עם איזה שם זמני? אז לא עוד. וואטסאפ הוציאה את העדכון שכולנו חיכינו לו ומעכשיו למעשה תוכלו לשלוח לכל מספר הודעה ישירות מהאפליקציה - במקום ללכת לאנשי קשר, להוסיף, ואז לשלוח.

גרסה כהה

וואטסאפ עומדת בפני שינוי משמעותי, ובאחד העדכונים הבאים תתווסף אפשרות "Dark Mode" - מצב כהה. האפליקציה תהיה שחורה, והכיתוב יהיה בלבן. האפשרות הזאת קיימת כבר בכל מיני תוכנות ואפליקציות. בג'ימייל אתם יכולים לעבור למצב כהה, וגם במסנג'ר - אפליקציית האחות של וואטסאפ. למה צריך את זה? זה עשוי לעזור לסוללה, כשיש פחות אור בוהק, אבל זה בעיקר יכול להיות הרבה יותר נעים לעיניים לבהות במשהו חשוך וכהה.

גרסה לאייפד

תופתעו, אבל עד היום לא יצאה גרסה רשמית של וואטסאפ לאייפד - וכעת זה עומד להשתנות. ברשת החברתית עובדים בימים על אפליקציה מיוחדת עבור מחשבי הלוח של אפל.

איך זה יפעל? על פי הדיווח האייפד יתמוך באותו המספר שנמצא על האייפון שלכם, ותוכלו להשתמש בשתי האפליקציות במקביל, ובתנאי שהאייפון שלכם מחובר לאינטרנט.

מלשינון פייק ניוז

בוואטסאפ צפויים לנקוט בעתיד בשני צעדים, שימענו הפצת שמועות ופייק ניוז. כרגע הם יהיו זמנים רק בהודו, אבל יתכן מאוד שיגיעו לעוד מדינות: הפי'צר הראשון הוא סימון הודעות ויראליות שהועברו פעמים רבות. כיום, כאשר אתם מקבלים מאיש קשר הודעת שרשרת שהועברה ממקור אחר, היא מסומנת בכיתוב אפור "הועברה" (Forwarded). בקרוב, על פי הדיווח, וואטסאפ תוסיף את הסימון Frequently Forwarded - "הועברה לעתים קרובות" - כדי לסמן הודעות ויראליות שהועברו יותר מארבע פעמים.

אפשרות שנייה שתוצג בעתיד ותעזור בזיהוי פייק ניוז היא כלי לחיפוש תמונות המבוסס על מנוע חיפוש התמונות של גוגל. כאשר תקבלו תמונה תוכלו לבחור אותה ולבצע "חיפוש תמונה". וואטסאפ תעלה את התמונה לשרתי גוגל, בניסיון למצוא תמונות דומות או זהות ברחבי הרשת.