יש לכם אייפון? אתם נוטים לפחות כנות ויותר רגשנות. יש לכם אנדרואיד? אתם כנים יותר ואנוכיים פחות. כך לפחות לפי ניתוח שאלונים של המחלקות לפסיכולוגיה באוניברסיטאות הבריטיות לינקולן, לנקסטר והרטפורדשייר שפורסם לפני שבוע כמחקר.

התוצאות פורסמו בכתב העת "סייבר-פסיכולוגיה, התנהגות ורשתות חברתיות". ובכן כן, גם אנחנו הופתענו שיש כתב עת שלם ספציפי לנושא הזה. המחקר לא פורסם בכתב עת כללי ומוכר יותר לפסיכולוגיה.

החוקרים נתנו ל-500 אנשים למלא שאלוני אישיות ושאלונים לגבי מערכות היחסים שלהם עם הסמארטפונים שלהם. לאחר מכן הם פיתחו תוכנה שלדבריהם לפחות הצליחה לנחש ברוב המקרים איזה סמארטפון יש לכל אדם לפי תוצאות שאלוני האישיות שלו.

לפי תוצאות הניתוח שלהם, משתמשי אנדרואיד נוטים להיות גברים, מבוגרים יותר, כנים וצנועים, שנוטים פחות לעבור על חוקים לתועלת עצמית ופחות אובססיביים לגבי עושר ומעמד חברתי. במלים אחרות: לא אנוכיים.

משתמשי אייפון, לעומת זאת, נוטים לפי המחקר להיות צעירים יותר, נשים, מוחצנים ותופסים את המכשיר כסמל סטטוס. כמו כן, הם נוטים פחות לרצות מה שיש לכולם.

הת'ר שו, ממחברות המחקר, כתבה ש"יותר ויותר מתברר שהטלפונים הופכים לגרסאות דיגיטליות מוקטנות של בעליהם. (לכן) רבים מאיתנו לא אוהבים כשאחרים מנסים להשתמש בטלפונים שלנו, כי הם מגלים עלינו כל כך הרבה".