אלפא טלקום, נציגת ענקית התקשורת הסינית וואווי בישראל, הודיעה הבוקר (ד') כי תשיק בישראל את P9 פלוס ו-P9 לייט - שני הדגמים המשלימים את סדרת P9, שהמכשיר הראשון בה הושק בארץ כבר בחודש מאי.

P9 פלוס הוא גרסה מוגדלת של P9, שגולת הכותרת שלו היא מצלמה אחורית בעלת שני חיישני 12 מגה-פיקסל - אחד צבעוני ואחד בשחור-לבן - עם עדשות לייקה ומבזק LED כפול. מנגנון הצילום הזה מבטיח, לדברי החברה, תמונות מוארות יותר ופרטים מדויקים יותר.

הגרסה המוגדלת מגיעה עם מסך 5.5 אינצ' באיכות Full HD מסוג AMOLED, זיכרון עבודה בנפח 4 גיגה-בייט, אחסון פנימי בנפח 64 גיגה-בייט וסוללה בקיבולת 3,400 מיליאמפר/שעה. כמו כן, המסך של P9 פלוס מסוגל להבחין בין רמות לחיצה שונות ומאפשר קיצורי דרך באפליקציות תומכות, בדומה ל-3D Touch של אפל.

המכשיר כולל את אותו מעבד של P9 הרגיל, עם 8 ליבות במהירות 2.5 גיגה-הרץ, ואת אותו סורק טביעות אצבע על גב המכשיר. מחירו הרשמי בישראל יהיה 3,000 שקל.

P9 לייט הוא גרסה חלשה יותר של P9, עם מעבד בעל 8 ליבות במהירות מעט נמוכה יותר של 2.0 גיגה-הרץ, זיכרון עבודה בנפח 2 גיגה-בייט בלבד ואחסון פנימי בנפח 16 גיגה-בייט בלבד, שנחשב היום לבלתי מספיק. עם זאת, כמו כל מכשירי הסדרה, הוא כולל חריץ הרחבה לכרטיסי microSD. גם המצלמה שלו "משונמכת", לחיישן בודד ברזולוציית 13 מגה-פיקסל.

מלבד זה הוא דומה למדי למכשיר המרכזי בסדרה, עם מסך 5.2 אינצ' ברזולוציית Full HD, מצלמה קדמית עם חיישן 8 מגה-פיקסל, סורק טביעת אצבע מאחור וסוללה בקיבולת 3.000 מיליאמפר/שעה. מחירו הרשמי בישראל 1,600 שקל.

שני המכשירים יימכרו כאן החל מ-16 באוקטובר - ערב חג הסוכות - בשוק הפרטי. P9 פלוס יימכר גם בפלאפון ו-P9 לייט בהוט מובייל. P9 לייט יגיע עם ערכת אביזרים מתנה ולרוכשי P9 פלוס יוצע טאבלט 7 אינצ' ב-99 שקל.