אין תמונה

הסמסונג U900, או ה-Soul, כמו שביבואן סמסונג אוהבים לקרוא לו, הצליח למכור כבר כמה אלפי חתיכות תוך תקופה קצרה. לקחנו אותו כדי להבין מה בדיוק כבש את השוק הישראלי והאם הוא באמת שווה את זה. ה-U900 מעוצב בתוצרת סליידר חלקה כמו שרק סמסונג יודעים לבנות. המכשיר צבוע בצבע פנינה שמעלה את הסקס אפיל, שנוטף מן המכשיר, לשמיים. תענוג להביט בסליידר המבריק הזה. הנדסת האנוש פשוט מעולה, מקשי הספרות גדולים מאוד, המסך הגדול, 2.4 אינץ' גודלו, מציג תמונה איכותית במיוחד וקריאה גם מול אור שמש. מסך המגע הקטן המתפקד למקשי הניווט פועל מעולה ומציג תמונה חדה. חשוב לציין שגם באחורי הטלפון סמסונג אינה מאכזבת ומעצבת את מכסה הסוללה בצורה מבריקה ויוקרתית.

התפריט נראה על פניו כמו קודמיו אך כשמתעמקים בו מגלים כי הוא אינטראקטיבי יותר ומציע תכונות משוכללות יותר כמו בחירת ערכות נושא ובניית ערכת נושא למשתמשים מתחילים ומתקדמים. איכות השמע מעולה – שני הצדדים נהנו מחווית שיחה טובה ולא נתקלתי בדיווחים על רעשי רקע נלווים. תפריט שליחת ההודעות מאובזר במספר רב של פיצ'רים מעניינים: הוא מאפשר לנו לבחור אם אנחנו מעוניינים בהודעת טקסט בסיסית, הודעת מולטימדיה או שבכלל אנו חפצים בשליחת מייל.

המכשיר מאובזר בנגן מוזיקה (MP3/AAC/AAC+) נוח ובנגן סרטים(3GP, MP4). נגן המוזיקה מאפשר התאמה אישית על ידי בחירת צורתו ומבנה הצגת כפתורי השליטה על גבי המסך הקטן. יש גם אקולייזר מובנה שמאפשר מספר מצבים מוגדרים מראש, אבל אלו לא ניתנים לשינוי. הטלפון כולל מגבר דיגיטלי ICE Power מבית Bang & Olufsen לשמיעת מוזיקה באיכות גבוהה במיוחד בעזרת האוזניות המיוחדות המצורפות. הנגן מאפשר יצירת מספר רשימות השמעה לסידור נוח של רשימת השירים. קישוריות הבלוטות' 2.0 תומכת בפרופיל A2DP שמאפשר האזנה למוזיקה בעזרת אוזניות בלוטות' סטריאופוניות ללא חוטים שיפריעו לחוויה. האיכות דרך אגב מדהימה, תודה ששאלתם. כדי לאחסן את כל השירים, מסמכים, ושאר הסרטונים הגסים שלכם, תצטרכו כרטיס זיכרון גדול, אז תשמחו לדעת שה-U900 תומך נפלא בהרחבת זיכרון באמצעות כרטיס microSD עד 8 ג'יגה.

אין תמונה
U900

המצלמה המובנית בהחלט התגלתה כחוויה: הוא מצויד במצלמת 5 מגה פיקסל עם אוטו – פוקוס, מקרו, מבזק כפול, זיהוי פנים ושאר ירקות. התמונות שהנפיקה המצלמה באור יום בהחלט לא מביישות תמונות של מצלמה דיגיטלית שרכשתם ב-499 שקל בסופר, והאוטו פוקוס המובנה בהחלט משפר את איכות התמונה ואת חדותה. אם תרצו תוכלו לכוון את הניגודיות, החשיפה, פיצוי אור ועוד שאר מיני שינויים, אבל מה שבאמת עניין אותנו היה אופציית הזיהוי פנים שבהפעלתה המצלמה מתמקדת על הפנים של המצולם ומטשטשת את הרקע מסביבו.

לסיכום, חשבנו שנגלה שוב פעם את אפקט העדר: כמה ישראלים רואים פרסומת נחמדה בטלוויזיה אודות סלולרי חדש, רצים למפעילות ורוכשים אותו, ממליצים לכל החברה מהעבודה, מילואים ומהגן של הילדה כי הוא מדהים למרות שהם מאוכזבים (הרי למה שידפקו לבד). אבל הפעם התגלה לנו סלולרי מעולה שמציע גם תכונות משוכללות, עיצוב מדהים ותג מחיר שלא ישאיר אתכם עם חור בכיס (כמובן אם תדברו מעל סכום מסוים).