סמסונג חשפה הערב את גלקסי S9 וגלקסי S9 פלוס - צמד הסמארטפונים החדשים שלה לשנת 2018, והסניף הישראלי שלה כבר הכריז על השקתם בישראל ב-11 במרץ - 4 ימים לפני תחילת מכירתם ברחבי העולם, שנקבעה ל-16 בחודש.

החדשות העיקריות הן שאין חדשות - כל פרט אודות המכשירים כבר נחשף מראש. העיצוב שלהם זהה כמעט לחלוטין לקודמיהם, והם עדיין עושים את אותם דברים ומבטיחים לעשות אותם יותר טוב מכל המתחרים.

התחום היחידי שבו ביצעה סמסונג שינוי משמעותי הוא המצלמה: האירוע עסק ברובו בכך שהסמארטפון הפך ממכשיר לשיחות למכשיר לשיתוף צילומים, ולכן אנחנו מצפים שיוכל לצלם הכי טוב שאפשר.

גלקסי S9 (הדמיה: יחסי ציבור, סמסונג)
גלקסי S9 | הדמיה: יחסי ציבור, סמסונג

לכן, ציידה סמסונג את המכשירים החדשים במצלמה חדשה, עם מפתח צמצם שמשתנה לפי רמת האור - בדומה לאישון העין האנושית: כאשר יש אור רב הצמצם נפתח לפתח צר, וכשחסר אור הוא מתרחב יותר מכל צמצם סמארטפון אחר - ל-f/1.5, כדי לקלוט כל טיפת אור. התוצאה אמורה להיות צילומים איכותיים הרבה יותר בחושך. המצלמה תומכת גם בצילום סופר-סלו-מושן בקצב של 960 פריימים לשנייה - רמה קולנועית ממש.

גם אימוג'י תלת-ממדיים שמחקים את הבעות הפנים שלכם יש - צלמו את עצמכם והמכשיר יעצב דמות תלת-ממדית לפי הפנים שלכם, אותה תוכלו להלביש, לסרק ולהקליט "עושות פרצופים". מדובר במהלך שח מול אפל: באייפון X, אפל הציגה אימוג'י מונפשים, אך מספרם מוגבל ויש שם תרנגולת, קקי, וכמה פרצופים מוכנים-מראש אחרים שאנחנו כבר מכירים. סמסונג מאפשרת ליצור אימוג׳י של עצמכם - גם אם לא הכי דומה לפרצוף - ולהנפיש אותו יחד עם שלל דמויות אחרות ובהן מיקי מאוס ודמויות דיסני אחרות, ולשלוח את האנימציה בוואטסאפ ואפליקציות אחרות.

גלקסי S9 (צילום: אהוד קינן, ברצלונה, NEXTER)
דומה? אימוג'י אישי | צילום: אהוד קינן, ברצלונה, NEXTER

בנוסף, בגלקסי S9 פלוס המוגדל יש גם עדשה שנייה, שמאפשרת צילום מתקדם אפילו יותר.

כמו כל מכשיר שמושק בזמן האחרון, גם כאן המילים "בינה מלאכותית" מככבות - עם בינה מלאכותית במצלמה שמזהה מתי להתחיל צילום של הילוך איטי, העוזרת האישית של סמסונג (ביקסבי) שעונה על שאלות ומתרגמת מילים ומשפטים בין שפות בצילום, כתיבה או דיבור. אך התרגום באמצעות המצלמה חווה בהדגמה של סמסונג פספוסים קלים של אותיות ומילים שהמצלמה לא קראה כמו שצריך.

תכונות אחרות של המכשיר כוללות רמקולים משופרים ועוצמתיים מאי פעם, חיישן דופק וכמובן חריץ אוזניות - עוד הוצאת לשון של סמסונג לעבר אפל.

* גילוי נאות: הכותב הוא אורח סמסונג בתערוכה בברצלונה