יום אחד לפני ההשקה הגדולה של אפל, החליטה שאומי (המכונה כזכור "אפל הסינית") לקיים גם היא אירוע השקה, כאשר גולת הכותרת שלו הוא ה-Mi Mix 2, יורש העצר של המכשיר עם יחס הגוף-למסך המרשים שהתחיל את גל הסמארטפונים שהגיעו עם מסך מקצה לקצה. ה-Mi Mix הראשון הצליח להדהים כמעט את כל עולם הטכנולוגיה, והמכשיר החדש עומד להיות אפילו עוד יותר מרשים.

דק יותר, קל יותר, קטן יותר

ה-Mi Mix 2 מגיע עם מסך בגודל 5.99 אינץ’ וביחס של 18:9, שמכסה כמעט את כל גוף המכשיר. בהשוואה לקודמו, הוא דק יותר ב-2.5% (7.7 מילימטר), שוקל כ-11.5% פחות (185 גרם), וגופו הכולל קטן יותר ב-11.9% מה-Mi Mix המקורי. גם בהשוואה לאייפון 7 פלוס, עם מסך קטן בחצי אינץ', הוא עדיין קטן ב-7%. החברה הצליחה להקטין את חלקו התחתון של המכשיר, בו ממוקמת המצלמה, ב-12%. בסופו של דבר, המכשיר קטן יותר מקודמו, אך רחב ממנו. החברה טוענת שהמכשיר החדש פחות "חלקלק" ונוח יותר לאחיזה.

סמארטפון Mi Mix 2 של שאומי (הדמיה: Xiaomi)
סמארטפון Mi Mix 2 של שאומי | הדמיה: Xiaomi

המיקס 2 מגיע עם מעבד Snapdragon 835 של קוואלקום, 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה ונפח אחסון של 64 או 128 גיגה-בייט. סוללת המכשיר היא בקיבולת 3,400 מיליאמפר/שעה ותומכת ב-QuickCharge 3 לטעינה מהירה. בגב המכשיר ישנה מצלמה עם חיישן של סוני ברזולוציית 12 מגה-פיקסל - רזולוציה נמוכה יותר מאשר בדגם הקודם, אך לדברי החברה, הפיקסלים המוגדלים בה אמורים לספק תמונה טובה יותר על ידי קליטה מוגברת של אור. בשנה שעברה, אחת התלונות העיקריות על ה-Mi Mix הייתה שהמצלמה שלו מספקת תוצאות טובות בתנאי תאורה טובים, אך לא מתמודדת טוב עם תנאי תאורה פחות אופטימליים. כמו כן, המכשיר החדש איננו כולל כניסת אוזניות סטנדרטית, אך כן תומך בתקן Bluetooth 5.0 החדש. בערכת המכשיר יחכה ללקוחות גם כיסוי מגן ללא עלות נוספת.

מהדורה מיוחדת בגימור קרמי

המכשיר יגיע לשוק בחודשים הקרובים בטווח מחירים של 3,300 יואן (כ-1,780 שקל) ועד 4,000 יואן (כ-2,160 שקל) בהתאם לנפח האחסון של המכשיר. בנוסף, החברה משיקה מהדורה מיוחדת ויוקרתית יותר של המכשיר שמצופה בציפוי קרמי, עם 8 גיגה זיכרון RAM ו-256 גיגה אחסון בעלות של 4,700 יואן (כ-2,540 שקל). המילטון, היבואנית הרשמית של שאומי בישראל, כבר הודיעה כי הוא יגיע לישראל במקביל להשקתו בעולם.

סמארטפון Mi Mix 2 של שאומי (הדמיה: Xiaomi)
סמארטפון Mi Mix 2 של שאומי | הדמיה: Xiaomi

כאשר בדקנו את ה-Mi Mix הראשון, גילינו מכשיר מעניין מאוד עם עיצוב מצוין, מפרט מתקדם, חיי סוללה מספקים, ביצועים מרשימים ונפח איחסון עצום. עם זאת, היו למכשיר גם חסרונות בולטים - בעיקר בתחום הצילום. מעניין יהיה לראות אם הדור החדש ישתפר איפה שצריך בלי להתפשר בשום מקום אחר.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime

עוד ב-Geektime:
אם תקנו את אחד הסמארטפונים האלה, סרטונים ביוטיוב ייראו טוב יותר
בלי קליקבייטים: מה היתה התגובה של אמ;לק לחסימת התוסף שלהם ב-Ynet?