איך עומד להיראות אייפון 6? זו אחת השאלות המעניינות ביותר ברשת בזמן האחרון, במיוחד לנוכח הדיווחים לפיהם החברה עובדת כעת על עיצובים רדיקליים הכוללים מסכים מעוגלים וחידושים נוספים שחייבים להביא איתם עיצובים שונים מאוד מאלו שהיכרנו עד כה.

בימים האחרונים פרסם המעצב הישראלי רן אבני בערוץ היוטיוב שלו סרטון המחשה לעיצוב רעיוני של המעצב הקזחי איסקנדר אוטבייב. אוטבייב מתאר את האייפון הבא כדומה למדי לאייפון הנוכחי, אך עם מסך מעט גדול יותר המתקבל ללא הגדלה של המכשיר, בזכות ביטול השוליים ויצירת מסך המגיע מקצה לקצה על גבי גוף המתכת.

בואו לפייסבוק של נקסטר

 

אך החלק המעניין ביותר בקונספט של אוטבייב הוא הצד, עליו מולבשת "הרחבה" של המסך המציגה התראות שונות מבלי להפריע לשימוש במסך הראשי. זהו רעיון המבוסס על מכשיר קונספט שהציגה סמסונג בתחילת השנה, בעל מסך המתעגל בצד המכשיר ומציג התראות כגון הודעות SMS ללא צורך בהסרת הכיסוי מצידו הקדמי של המכשיר. גם הרעיון הזה, בתורו, מבוסס ככל הנראה על מכשיר ישראלי בשם First Else שתוכנן בישראל ויוצר על ידי שארפ היפנית, ובו הוצגו ההתראות וכפתורי המגע על שני מסכי מגע נפרדים מהמסך הראשי של המכשיר, שמעולם לא יצא לשוק.

>> גנב האייפון שלח לקורבן את רשימת אנשי הקשר - בכתב יד

>> בן 28 התחשמל למוות מאייפון 4s