אין תמונה
קונספט של אייפון אייר

 

אייפון 6, שצפוי להיחשף בהמשך השנה, אמור, לפי השמועות, להיות שונה באופן מהותי, מהאייפונים שהוצגו עד כה. זאת מאחר ורוב החידושים צפויים להיות כאלה שיביאו את המכשיר של אפל להידמות יותר למתחריו מבית סמסונג, סוני, נוקיה ועוד. המעצב סאם בקט, אחד האוהדים העוקבים אחר השמועות בנוגע לדור הבא של הסמארטפון, החליט לנסות לעצב אבטיפוס ראשון על בסיס המידע הזמין וההיכרות עם החברה.

בסרטון שהפיק בקט, ניתן לראות מכשיר דומה מאוד לעשרות עיצובים קונספטואליים שהוצגו בעבר. אך בקט, בניגוד לרוב המעצבים האחרים, טוען כי לקח בחשבון את מה שאפשר ולא הגזים בפראות בעתידנות של עיצובו. לכן, המכשיר כפי שבקט מדמיין אותו יהיה דק רק במעט מקודמו, בעובי של 7 מילימטר, והמסך שלו לא יגיע עד קצוות המכשיר אלא ישאיר קווי מסגרת דקיקים. המכשיר עצמו, צופה בקט, יהיה גדול ב-8% מקודמו, אך המסך יהיה גדול ב-17% - מ-4 אינצ' באייפון 5 ו-5s ל-4.7 אינצ' באייפון 6. איכות התצוגה צפויה להיות Full HD - גבוהה בהרבה מהנוכחית. הוא מציין שמפתחי האפליקציות אינם מרוצים מכך, שכן הם כנראה יצטרכו לעבוד קשה כדי להתאים את יישומיהם לנקודות המוקטנות, כפי שקרה כבר בעבר במעבר בין דורות.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

בקט מהמר גם על סורק טביעות אצבע דומה לזה שקיים בדור הנוכחי של האייפון, לצד שימוש בזכוכית ספיר לציפוי המכשיר כולו. בפנים, הוא מנחש, תוגדל הסוללה, מה שיתאפשר בזכות הגדלת הנפח הכולל בשל ההפרש בין גודל המכשיר לעוביו, שיקנה לו נפח גדול מעט יותר לרכיבים הפנימיים.

השם שנתן בקט לקונספט, בהשראת האייפד החדש שנחשף לפני כחצי שנה, אמור לדעתו לסמל את העובדה שהמכשיר הבא של אפל יופרד מהאייפון הרגיל, שאולי יהפוך לגרסא מוזלת שלו, כפי שהאייפד הפך להיות הטאבלט המוזל של החברה לאחר השקת אייפד אייר.

כרגע לא ידוע מתי נדע האם בקט, והשמועות עליהן הוא מתבסס, צודקים. בשנים הקודמות חשפה אפל את מכשירי האייפון בסתיו, אך רבים צופים כי השנה היא תעשה זאת כבר בקיץ ואולי אפילו כבר בסוף האביב.

 

עוד ב-NEXTER: