אנחנו נמצאים במרחק של פחות משלושה שבועות מאירוע ההכרזה על הגלקסי נוט 8 של סמסונג, אבל כבר עכשיו מגיעים דיווחים ראשונים על הטכנולוגיות שאנחנו צפויים לפגוש ביורש שלו, הגלקסי נוט 9, מכשיר הדגל של החברה למחצית השנייה של 2018.

הגלקסי S8 המוצלח, שהושק מוקדם יותר השנה, כלל בפעם הראשונה בתולדות סמסונג קורא טביעות אצבע בגב המכשיר במקום החזית. אמנם, מאז שהשיקה החברה את קורא טביעות האצבע שלה הוא היה משולב תמיד בכפתור הבית של המכשיר - אבל בגלל הרצון להגדיל את המסך ולהקטין את השוליים, היא היתה חייבת לוותר על הכפתור ולהעביר את קורא טביעות האצבע לגב המכשיר. הבחירה האחרונה הביאה לביקורת לא מעטה, משום שסמסונג בחרה למקם את קורא טביעות האצבע צמוד למצלמה, מה שגורם ל"פספוס" שלו ולכלוך של עדשת המצלמה בטביעות אצבע.

עוד ב-Geektime:
אינטל הוציאה דיסק-און-קי עם מיליון מגה-בייט
האקרים מאיימים לחשוף את הטלפון של חאליסי

עתה, נראה שהבחירה הזו היא זמנית בלבד. על פי דיווח של חברת המחקר האמריקאית KGI ושל האנליסט מינג-צ'י קו, שידוע בזכות ההדלפות והדיווחים המדויקים שלו על אפל, סמסונג תשלב בגלקסי נוט 9 קורא טביעות אצבע המשולב במסך המכשיר. הטכנולוגיה שתאפשר זאת מפותחת על ידי ספקית קוראי טביעות האצבע שלה - Synaptics האמריקאית. על פי הדיווח, סמסונג תכננה כבר ליישם את הטכנולוגיה בגלקסי נוט 8, אולם בעיות בשכבה האופטית של הקורא עיכבו את שילובו במכשירים.

ככל הנראה, סמסונג לא תהיה היחידה שדחתה את יישום הטכנולוגיה במכשירים מתוצרתה. על פי דיווח אחר של KGI, אפל תכננה ליישם את הטכנולוגיה באייפון 8, אולם גם היא נאלצה לוותר על הרעיון בגלל קשיים טכניים. זו גם הסיבה שסמסונג ככל הנראה לא תמהר לשלב את קורא טביעות האצבע החדש בגלקסי S9, עליו תכריז בפברואר 2018. על פי כל הדיווחים, ה-S8 יכלול חידושים כמו קורא קשתית משודרג ומערך צילום כפול בגב המכשיר, כך שהחברה תוכל להשיק את קורא טביעת האצבע המשולב במסך בגלקסי נוט 9.

בינתיים, חברת Qualcomm הציגה בתערוכת MWC שנערכה לאחרונה בשנגחאי קורא טביעות אצבע מבוסס אולטרה-סאונד, שמאפשר קריאה מדויקת של טביעות האצבע של המשתמשים גם אם הן רטובות, גם אם המכשיר כולו בתוך המים – וכמובן, קריאה של טביעת אצבע דרך המסך בלי צורך בכפתור נפרד.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime