חברת מוזילה השיקה רשמית את מערכת ההפעלה הניידת שלה, ה-Firefox OS. המתחרה החדשה בשוק הסלולר עושה צעד חשוב והצליחה לגייס חברות רבות למהלך, ביניהן ZTE, Alcatel, Huawei ו-LG, וכבר ישנם שני מכשירים שיהיו זמינים בקרוב לרכישה.

מפתחת הדפדפן פיירפוקס, קרן מוזילה, שוקדת כבר זה זמן על פיתוח המערכת אשר תבוסס על מערכת ה-HTML5 וקוד פתוח, ומיועדת בתחילה לשוק המכשירים הזולים ותוצע במגוון מכשירים כמערכת בסיסית אך מתקדמת. שימוש ב-HTML5 והקוד הפתוח עליה היא מתבססת אמור לספק למפתחים כלים פשוטים לפיתוח אפליקציות, וזו המטרה של מוזילה. בין היישומים שיגיעו במערכת נשמעים שמות מוכרים כמו טוויטר ופייסבוק, מפות נוקיה (Nokia Here), משחקים של EA ו-Disney Mobile ועוד.

זוג המכשירים שיוצגו בברצלונה הם ה-Alcatel One Touch Fire ו-ZTE Open. הראשון הוא מכשיר בעל מסך מגע 3.5 אינצ’ עם מעבד 1Ghz, זיכרון 256 מגה ראם, מצלמה 3.2 מגה פיקסל, אחסון בכרטיס microSD ותומך דור 3 עם WiFi ו-GPS. המכשיר השני הוא ה-ZTE Open בעל מפרט כמעט זהה. גם LG ו-Huwawi ישיקו בקרוב מכשירים ראשונים ואת השקת הבכורה היא תעשה בסין, אמריקה ואירופה בהמשך השנה.

לכתבות נוספות באתר TGspot