מבזק גלובס: רווחי פרטנר צונחים (צילום: חדשות 2)
"השקענו 650 מיליון שקל בתשתית דור 4, רכשנו את רוב הציוד הנדרש מרביתו כבר מותקן" | צילום: חדשות 2

"ההכרזה שלנו היום היא: אנחנו מוכנים. לא בטסטים, לא בניסוי מעבדה. אנחנו מוכנים להפעלת רשת 4G", כך הכריז הבוקר (ד'), חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר. באירוע שערכה החברה בהרצליה אף הודגמה הרשת הסלולרית העתידית שלה והובטח כי עד סוף השנה תגיע הפרישה שלה למדינה כולה.

"השקענו 650 מיליון שקל בתשתית דור 4, רכשנו את רוב הציוד הנדרש מרביתו כבר מותקן, ליבת הרשת הוחלפה והרצליה כבר בכיסוי מלא", אמר רומנו, והבטיח כי בחודש הבא יהיו 250 אתרי שידור מוכנים להפעלה, בחודש מאי למעלה מ-600 ועד סוף השנה תשתית הרשת בכל רחבי הארץ.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

רשת הדור הרביעי, שכבר פרושה ב-94 מדינות וב-244 ספקיות, מספקת למשתמשי הסלולר מהירות חיבור גבוהה במיוחד לרשת. באירוע של אורנג' הוצג על הבמה מכשיר דור רביעי שהגיע למהירות הורדה של 90 מגה-ביט ולמהירות העלאה של 45 מגה-ביט. מהירויות שכאלו מספיקות להזרמת וידאו באיכות Full HD ואף 4K (ידועה גם בשם Ultra HD) בשידור חי. כדי להמחיש את הפוטנציאל לנוכחים באירוע שודר על מסך שידור חי מחזרה של הגיטריסט אבי סינגולדה במועדון צוותא בת"א, באיכות HD בעזרת טלפון סלולר ומצלמה שחוברה אליו.

מתי יגיע בפועל ללקוחות?

באירוע הדגישו אנשי החברה כי ישראל היא אחת המדינות היחידות בהן טרם הושקה רשת דור רביעי וחזרו שוב ושוב על כך שמשרד התקשורת עדיין לא הקצה לספקיות התקשורת תדרים לרשת הזו, מעבר לתדרי הניסוי הזמניים שקיבלו הספקיות הגדולות. עתה הם מקווים כי ההליך יושלם בקרוב, בטרם יספיקו המתחרות פלאפון וסלקום לפרוש תשתית דומה משלהן. נציין כי רשת הדור הרביעי של פרטנר תשרת גם את לקוחות הוט מובייל, בשל הסכם שיתוף הרשתות בין השתיים, אך השירותים לא יהיו זהים מאחר והם תלויים לא רק באנטנות אלא גם בתשתיות המרכזיות של כל חברה, שימשיכו להתקיים בנפרד גם לאחר איחוד אתרי השידור.