אתם יודעים מה הכי מרגיז אותנו בגלישה באינטרנט? כשהחיים מפריעים לנו ומאלצים אותנו להפסיק. אבל היום, אפשר פשוט להמשיך מאיפה שהפסקנו - גם אם עברנו מהמחשב בבית לסמארטפון ומהסמארטפון למחשב בעבודה. כל זה באמצעות תכונה שימושית בדפדפן הכרום של גוגל, המאפשרת סנכרון של הלשוניות הפתוחות.

כך ממשיכים מהסמארטפון את מה שהתחלנו במחשב

היכנסו לדפדפן הכרום באנדרואיד שלכם ולחצו על כפתור התפריט (שלוש נקודות בקצה שורת הכתובות).

בתפריט שנפתח, לחצו על "כרטיסיות אחרונות" (Recent Tabs").

כפי שניתן לראות, המכשיר מציג את הלשוניות הפתוחות מכל אחד מהמכשירים בהם אנו גולשים בכרום (בנוסף, כמובן, ללשוניות האחרונות שסגרנו). כאן ניתן לראות את הלשוניות הפתוחות כרגע במחשב של העבודה.

כך ממשיכים מהמחשב את מה שהתחלנו בסמארטפון

כמובן שזה עובד גם לכיוון ההפוך. מדפדפן הכרום במחשב, לחצו על כפתור התפריט (פינה שמאלית עליונה בממשק העברי, ימנית עליונה בממשק האנגלי), הביאו את העכבר ל"כרטיסיות אחרונות" (Recent Tabs) ותראו, מתחת לרשימת הלשוניות הפתוחות במחשב הנוכחי, את אלו הפתוחות בסמארטפון ובכל מכשיר אחר ממנו אתם מחוברים.

כך תוודאו שהיכולת מופעלת

בסמארטפון:

לחצו על כפתור התפריט בדפדפן הכרום ובתפריט בחרו ב"הגדרות" (Settings)

בראש המסך, לחצו על שם החשבון שלכם.

במסך הבא לחצו שוב על שם החשבון שלכם. אם אינכם מחוברים תצטרכו להפעיל את המתג ולאשר חיבור לחשבון אליו מחובר מכשיר האנדרואיד.

במסך האחרון יש לוודא שאפשרות "כרטיסיות פתוחות" מופעלת. כמובן שניתן לבחור "סנכרן הכל" וליהנות גם מגישה לכל היסטוריית הגלישה בכל המכשירים שלכם, הסימניות ששמרתם ומילוי אוטומטי של כל מה שהקלדתם בשורת החיפוש.

 במחשב

לחצו על כפתור התפריט של כרום ובחרו ב"הגדרות" (Settings).

בראש המסך, אם אינכם מחוברים לחשבון הגוגל שלכם, התחברו אליו. כשהדפדפן מחובר לחשבונכם, לחצו על "הגדרות סנכרון מתקדמות" (Advanced sync settings).

וודאו שאפשרות "כרטיסיות פתוחות" (Recent tabs) מסומנת. גם כאן ניתן לבחור להפעיל את כל סוגי הסנכרון, כולל זכירת סיסמאות שהקלדתם באתרים וכמה מאפיינים נוספים על אלה שקיימים בגרסת הסמארטפון.