עם התחלות של העשור החדש, בשנה הקרובה, כך מסתמן, יצרני הסמארטפונים הסלולרים ישימו סוף למגרעת הכה שנויה במחלוקת - ונחזור לראות מסכים מלבניים לגמרי בלי חורים מוזרים. מי שהניעה את טרנד המגרעת (notch) היא אפל, שבאייפון X שלה, שיצא בספטמבר 2017, הציגה מסך שמכסה כמעט את כל המכשיר, למעט מקום לחיישנים ולמצלמה הקדמית - כך היה גם באייפונים שיצאו לאחר מכן.

על פי שרטוטים בבקשת פטנט של אפל לאייפון 12 מהשבוע האחרון שהתפרסמו באתר LetsGoDigital, ועל פי תמונות הדמיה שפורסמו ברשת, אפל תעלים את המגרעת, ומצלמת הסלפי וחיישן זיהוי הפנים יתחבאו ככל הנראה לראשונה מתחת למסך. 

וגם לסמסונג, המתחרה הגדולה ביותר של הענקית הקוריאנית, יש לא מעט תוכניות. קודם כל למכשיר הדגל הבא שלה יש שם חדש, וכדאי שתתרגלו אליו - Galaxy S20 - מה שיסמן התחלה חדשה בסדרת הדגל לכבוד העשור החדש.

במכשיר תשלב סמסונג מערך צילום מרובע עם חיישן ראשי של 108 מגה-פיקסל מתוצרת סוני. על המכשיר תכריז סמסונג ב-11 בפברואר באירוע מיוחד בסן פרנסיסקו, וגם אנחנו נהיה שם.

וזה לא הכל, סמסונג תציג גם סמארטפון מתקפל חדש של שיוכרז לצד ה-Galaxy S20, ולפי הערכות שמו יהיה Galaxy Z. בשונה מ-Galaxy Fold עליו הכריזה סמסונג בשנה שעברה, הדגם החדש יקבל עיצוב של טלפון הצדפה הוותיק, בדומה ל-Motorola RAZR שנחשף בחודש נובמבר האחרון. בנוסף, השמועות מספרות על תג מחיר של לא יותר מ-1,000 דולר - חצי ממחירו הרשמי של הגלקסי פולד - מה שעשוי להעיד כי מדובר בדגם ביניים.

כמו כן, חברת סאני, יבואנית סמסונג בישראל, הודיעה אתמול (ראשון) כי ה-Galaxy Fold יושק בארץ באופן רשמי בעוד שבועיים בכמות מוגבלת במחיר של 7,999 שקלים.