קונספט, גלקסי S5
קונספט של גלקסי S5

 

הערב (ב'), זה יקרה: בשעה תשע לפי שעון ישראל תציג סמסונג את הגלקסי S5, מכשיר הדגל הבא שלה, באירוע שתערוך לקראת פתיחת כנס המובייל השנתי בברצלונה. המכשיר, שיירש את מקומו של גלקסי S4 הפופולרי, צפוי להיות מרכז תשומת הלב ולהפוך, כמו כל אחד מקודמיו, למתחרה העיקרי לאייפון של אפל על תואר מלך הסמארטפונים. אז למי שלא יכול לחכות, הנה מה שידוע לנו על הסמארטפון החדש של סמסונג כבר עכשיו.

נתחיל ממה שאפשר לקבוע בוודאות כמעט מוחלטת: בסוף השבוע שחררה החברה סרטון וידאו קצרצר לקראת אירוע ההכרזה ובו היא רומזת על מספר תכונות במכשיר. בין התובנות שאפשר להפיק מהווידאו ניתן למנות מעבד חדש ומהיר בטכנולוגיית 64-ביט, מצלמה אחורית חדשה בעלת יכולות מתקדמות, מצלמה קדמית משופרת לצילומים עצמיים (סלפי), עט סטיילוס ליישומי עבודה, יישום ייעודי לכושר, גוף עמיד בפני מים ואבק וללא חומרים הנחצבים במדינות מסוכסכות (conflict minerals).

מלבד הפרטים הללו, יש גם כמה נוספים שנפוצו בשמועות ונשמעים הגיוניים למדי למרות שטרם קיבלו אישור כלשהו. אחד מהם הוא כפתור בית דומה לזה של אייפון 5s מבית אפל, שמחליף את הכפתור הפיזי הוותיק במשטח מגע שקוף-חלקית שמאחוריו מסתתר סורק טביעות אצבע מתקדם. לפי הדיווחים, סמסונג הלכה רחוק יותר מאפל ושילבה במערכת ההפעלה של המכשיר תוכנה המאפשרת לזכור אצבעות שונות למטרת הפעלת פרופילים של משתמשים שונים או פרופיל פרטי ופרופיל עבודה על אותו מכשיר. שמועות אחרות דיברו על מסך 5.2 אינצ' באיכות 2K - כלומר: פי 2 מאיכות ה-Full HD של הדור הנוכחי. גם "מגע צף" - כלומר: ביצוע פעולות במחוות באוויר כמה מילימטרים מעל המסך - נכלל בין התכונות המצופות.

לבסוף, צפויה סמסונג לנפץ את המסורת הלא מכובדת שלה להשתמש בפלסטיק זול לייצור המכשיר. לפי השמועות, גלקסי S5 יגיע עם גוף מתכת או חומר אחר שאינו פלסטיק פשוט אלא חומר עמיד ומסוגנן יותר מכל מכשירי החברה האחרים עד כה. ייתכן שהחברה תציע שתי גרסאות של המכשיר, כאשר זו עם גוף המתכת או החומרים המשופרים יעלה יותר מדורות קודמים בעוד גרסת פלסטיק פשוטה יותר תעלה מעט פחות.

כרגע ניתן רק לשער מה מכל זה נכון, ומה עוד מתכננת לנו החברה: עוזרת קולית חדשה? ממשק חדש שיולבש על אנדרואיד? אפשרות לצלם בנקישה על כל נקודה בגוף המתכת? חיי סוללה חסרי תקדים? את הכל נדע הערב.

>> גילפו צלב קרס על מצחו של בן 14 בגלל פוסט בפייסבוק

>> האו"ם מבטיח: אתם עזבו את הסמארטפון - אנחנו נציל ילדים