שורה עליונה: הצעירים הולכים להתאהב בקיץ הזה. רגע, גם אני צעיר. הי, אני מאוהב.
באסה בכיס: 60 שקל לחודש בסלקום, 80 שקל לחודש בפלאפון, למשך 36 חודשים. לא ביג דיל.

זה לא סוד שבזמן האחרון שוק נגני המוזיקה הייעודיים מצטמצם. יותר ויותר משתמשים עוברים לשמוע את כל אוספי המוזיקה בעזרת הטלפון הנייד, תודות לאפשרות להרחבת זיכרון וחיבור אוזניות איכותיות. אך מה קורה שכללי המשחק משתנים ונגן המוזיקה מקבל את תכונות הסלולר? זה בדיוק מה שקורה בסמסונג ביט די.ג'יי; המכשיר של סמסונג מעוצב כמו נגן מוזיקה, נשמע כמוהו ואפילו מאפשר לערוך מוזיקה עם כמה אופציות חדישות ומגניבות. יצאנו לבדוק.

מבחן הנוחות והממשק

אין תמונה
סמסונג Beat DJ

הסמסונג ביט די.ג'יי מעוצב בצורה אובאלית ייחודית שבה לא נתקלנו עד כה, מה שגורר בדרך כלל מבטי התפעלות מכל מי שמעיף מבט במכשיר. הוא שוקל 99 גרם בלבד שמרגישים קלילים ביד, והאחיזה בו נוחה למרות העיצוב החדשני. המכשיר, שבצידו הקדמי פס כרום מבריק, מעוצב כתכשיט יוקרתי למרות שהוא ממותג כמכשיר לצעירים.

מסך המכשיר הוא בגודל 2.8 אינץ', ברזולוציית 240X400, והוא מציג 16 מיליון גוונים. מסך המגע מגיב היטב ללחיצות ואין צורך ללחוץ בחוזקה כמו במכשירים קודמים. ניתן להפעיל פידבק לחיצה בצורת רטט קל וקול לחיצה. מעל המסך קיים חיישן תאורה שעושה את עבודתו נאמנה ומכוון את תאורת המסך בהתאם לסביבה. למול אור שמש ישיר המסך מצליח להראות תמונה, אך לא ברורה כמו שציפינו.

מערכת הפעלה: ה-Beat DJ פועל בעזרת מערכת ההפעלה המשופרת Touch Wiz 2.0, שיצא לנו להכיר כבר מה-Ultra Touch, ואשר מציעה מגוון שיפורים ממכשיר הסמסונג F480 האהוב שהצליח בישראל. בין השיפורים: תפריט Widget עם קיצורים לפייסבוק, טוויטר, מזג אוויר ועוד. בנוסף ניתן להוסיף וידג'אטים מבנק הוידג'אטים, מצב המתנה המאפשר קיצור במשיכת אצבע לתפריט או לתמונות אנשי קשר.

סוללה: אינה חזקה במיוחד אך מצליחה לשרוד יום שלם בשימוש של כשעתיים של שמיעת מוזיקה באוזניות, כמה שיחות בודדות וצילום תמונות. חובבי המוזיקה שירצו להשתמש במכשיר כנגן מוזיקה בלבד יוכלו להשתמש במצב טיסה המנטרל את החיבור לרשת וירוויחו עוד כמה שעות של שימוש במכשיר.

מבחן המולטימדיה והאינטרנט

נגן מוזיקה: במילה אחת: מעולה. מדובר בנגן מוזיקה משופר המאפשר סידור רשימות השירים לפי אמנים, סגנונות, יוצרים, מוזיקה אחרונה שהושמעה, מוזיקה שהושמעה הכי הרבה ועוד. בנוסף קיים גם ממשק אינטראקטיבי בשם Disc UI שבו מוצגים האלבומים המאוחסנים על גבי הטלפון בצורת דיסקים. הרמקולים הסטריאופוניים הם החזקים ביותר ששמענו מעודנו על גבי טלפון סלולרי ואף האיכותיים ביותר, וזאת תודות לשיתוף פעולה של סמסונג עם חברת B&O הידועה באיכות מוזיקה מובחרת.

עוד בחבילה: ערוץ 5.1 לשמיעה באוזניות, אקולייזר הניתן להתאמה אישית, אפקטים קוליים כמו צלילות מוזיקה, שיפור באס ועוד. גם שכחנו לציין שלמכשיר משטח מגע מיוחד המשולב עם מסך המגע, המאפשר שליטה בכמה אפשרויות של הנגן, כמו שליטה על עוצמת השמע, דפדוף בשירים ועוד.

עריכת מוזיקה: חוויה. בתור חובב מוזיקה, בפעם הראשונה ששיחקתי בממשק המוזיקה התלהבתי כמו ילד קטן שמקבל צעצוע. עד כה לא נתקלתי במכשיר נייד כלשהו שמציע עריכת מוזיקה ב-Live כמו שמציע הביט של סמסונג, ולכן זה היה חידוש מרענן. בעת שמיעת מוזיקה, לוחצים על מקש ה-DJ והמכשיר עובד מיד למצב אופקי עם אפשרויות עריכת המוזיקה. מפה תשכחו כל מה שהכרתם מנגן מוזיקה בסלולרי: ניתן לבצע סקראצ'ים, להפעיל מסננים כמו פלאנג'ר, השמעה חוזרת, הדהוד, עמעום צליל ועוד כמה כאלו. בנוסף ניתן גם לשתול אפקטים קוליים כמו פיצוץ, תופים, קול של בנאדם והרשימה עוד ארוכה. את כל מה שעשיתם תוכלו להקליט ולשמור אל זיכרון המכשיר או לחלופין להגדיר כצלצול וכך כולם יבינו איזה כישרון יש לכם.

מצלמה: מצלמת המכשיר די מאכזבת: בתאורת יום מחוץ לבית הצלחנו להנפיק תמונות טובות בעזרת האוטו-פוקוס האוטומטי, אבל במקומות בעלי תאורה חשוכה, המצלמה צילמה תמונות מטושטשות וגם המבזק המובנה לא עזר במשימה.

זיכרון: הביט מגיע עם 50 מגה זיכרון מובנה ועם כרטיס 4 ג'יגה בערכה שמספיקה למאות שירים ואלפי תמונות. במידה וזה לא מספיק לכם, תוכלו להרחיב עד 16 ג'יגה בעזרת כרטיס זיכרון מסוג microSD.
מזהה מוזיקה: פיצ'ר מגניב המוכר היטב ממכשיר ה-Walkman של סוני אריקסון. שומעים ברגע זה שיר ברדיו ורוצים לדעת איך קוראים לו? הפעילו את מזהה המוזיקה וזה ידגום קטע של 10 שניות וישלח לזיהוי באינטרנט. 9/10 הפעמים שניסינו התוכנה הצליחה לזהות בהצלחה את שם השיר והאמן ואפילו הציגה את תמונת האלבום. שירים בעברית היא עדיין לא מזהה, בניגוד לתוכנה של סוני אריקסון.

שורה תחתונה

הולך להיות חם הקיץ. בעוד רבים מחכים להשקת האייפון בישראל, ורבים אחרים רוכשים מכשירים כמו נוקיה N97 שהם לא פחות טובים, גם לסמסונג יש מכשיר מנצח – שיכול לכבוד בקלות את כל מי שמוזיקה עומדת בראש מעייניו. מלבד מצלמה מאכזבת וחסרונו של ה-Wi-Fi, המכשיר עושה בדיוק מה שהוא מבטיח: ניגון מוזיקה באיכות גבוהה הן ברמקולים והן באוזניות, ואפשרויות של עריכת מוזיקה ב-Live. לכל מי שירכוש אותו אנחנו יכולים להבטיח דבר אחד: יהיה דיסקו.