מי שקורא את הסקירות שלנו יודע שאנחנו טוענים כבר מזמן שהיום יש מעט מאוד סיבות לשלם 4,000 שקל על המכשירים התורנים מסדרת אייפון או גלקסי S. אם זה תלוי בקואלקום, החברה שהשבבים שלה נמצאים ברוב הסמארטפונים, בקרוב גם מעט הסיבות האלו כבר לא יהיו.

החברה הכריזה אתמול כי התחילה להעביר ליצרניות סמארטפונים איתן היא עובדת (שזה פחות או יותר כולן) את Snapdragon 710 - השבב הראשון בסדרה חדשה בשם Snapdragon 700, שהמטרה המוצהרת שלה היא להביא את התכונות שעד כה היו רק בסמארטפונים המתקדמים ביותר גם לסמארטפונים בינוניים.

המעבד החדש מגיע עם תמיכה בבינה מלאכותית, שמאפשרת לו לבצע משימות מורכבות יותר ממעבדים קודמים שיועדו למכשירי ביניים. כך, לדוגמה, הוא תומך בניגון וידאו באבחנת 4K וטווח דינמי רחב (HDR), צילום תמונות ב-32 מגה-פיקסל (בחיישן בודד) או 20 מגה-פיקסל (במצלמה כפולה), גלישה בדור רביעי במהירות 800 מגה-ביט לשנייה וטעינה מ-0 ל-50% ב-15 דקות.

אבל הכי חשוב: בזכות רשתות עצביות (תהליכי חישוב שמחקים את צורת העבודה של המוח האנושי) ושבב עיבוד תמונה מובנה, המעבד החדש יאפשר תכונות כמו האימוג'י המונפשים של אייפון X וגלקסי S9, כמו גם זיהוי פנים (שוב, כמו של אייפון X וגלקסי S9), במכשירים זולים יותר.

עד כמה זולים? לפי קואלקום (וההיגיון), המכשירים שיבוססו על השבב החדש אמורים להיות זולים יותר מאלה המבוססים על Snapdragon 845 - שבב הדגל הנוכחי שלה. המכשירים הנוכחיים המבוססים על השבב היקר יותר כוללים את גלקסי S9, שמחירו בישראל מתחיל היום מ-2,600 שקל, Xperia XZ2 של סוני, שמחירו כאן מתחיל מ-2,800 לגרסה הרגילה ו-2,500 לגרסה המוקטנת, ו-Zenfone 5Z של Asus, שמחירו בחול מקביל לכ-2,000 שקל. מכאן ניתן לצפות שזה פחות או יותר יהיה מחיר המקסימום של מכשירים עם סנאפדרגון 710 - ורוב הסיכויים שכמה מהם יעלו פחות מ-2,000 שקל.

החברה כתבה שהמכשירים הראשונים עם השבב החדש צפויים לצאת לשוק ברבעון השני של 2018 - כלומר, כבר בחמשת השבועות הקרובים.