בתוך התיק היו גם אקדח ורימון. אילוסטרציה (צילום: AP)
לאבד את הנייד בתיק - קורה לכולם | צילום: AP

שכחתם את הנייד באוטובוס? אתם לא היחידים, לפניכם עשרת המקומות (לא בסדר כרונולוגי) הנפוצים ביותר בהם אנשים נוטים לאבד את הטלפון הסלולרי שלהם, כולל הסיכוי לקבל אותו בחזרה.

הנתונים נחשפו על ידי חברת Lookout המתמחה באבטחה של מכשירים סלולריים ובנתה אפליקציה שמגנה על הנייד מפני וירוסים, פריצות ועוזרת באיתורו, אם אבד.

1. תיק: 95-100% סיכוי לקבל את המכשיר בחזרה

נכון, לא מדובר באבידה אמיתית אבל לפעמים יידרשו לכם עד חמש דקות עד שתמצאו את הנייד בתוך התיק, וכל זה בזמן שאינכם בטוחים שהוא אכן נמצא שם. תופתעו לגלות שלפי ממצאי המחקר גם במקרה כזה יש סיכוי שלא תצליחו למצוא את הנייד.

2. מסעדה או בר: 80-95% סיכוי לקבל אותו בחזרה

מסעדה (או בר) היא אחד המקומות הנפוצים ביותר בהם אנשים שוכחים את הסלולרי שלהם או מחליפים אותו בטעות עם סועדים אחרים. החדשות הטובות: אם שכחתם את הנייד במסעדה , הסיכויים שתקבלו אותו בחזרה גבוהים מאוד. זאת בעיקר כי לרוב צוות המסעדה מקבל תדרוך בנושאים שקשורים לחפצים שנשכחו.

3. גג המכונית שלכם: 25-75% סיכוי להשיב את המכשיר, לא בהכרח במצב תקין

אתם רואים את זה בעיקר בסרטים, אבל מסתבר שלשכוח את הנייד על גג של מכונית זו טעות נפוצה למידי. רוב השוכחים הם בעלי אוזניית בלוטוס והחלק המשעשע שלפעמים הם מגלים את הטעות כשהם כבר נוסעים במכונית, מדברים באוזנייה ולפתע רואים את הנייד שלהם מחליק מגג המכונית ומתרסק על הכביש.

4. חדר הלבשה או תא מדידה: 0-15% סיכוי להשיב את מכשיר

כשאנשים נמצאים בתא מדידה, הם עסוקים בהחלפת בגדים. אם הם מחזיקים את הנייד בכיס הוא עלול ליפול מתוכו בזמן החלפת הבגדים, אם הם הניחו אותו על הספסל ייתכן והם ישכחו אותו כיון שיהיו עסוקים במדידות.

לוי יצחק: "לא ייתכן שמי שהאמין בחזון יינ (צילום: חדשות 2)
לשכוח את הנייד על גג המכונית - לא רק בסרטים | צילום: חדשות 2

5. בדיקת ביטחון בשדה תעופה: 50%-100 סיכוי שתראו שוב את הסלולרי

הבדיקה הביטחונית בשדה התעופה יכולה להתבצע במספר שלבים, השלב הקל יותר בו המאבטחים סורקים רק את החפצים, בדיקה יסודית יותר בה אתם פותחים את כל תכולת התיק שלכם ובדיקה מעמיקה מאוד שבה אתם נאלצים להוריד חלק מבגדיכם. בכל השלבים אתם "נפרדים" מהנייד ולכן כדאי שתזכרו לקחת אותו בחזרה. אם כבר שכחתם, הסיכוי שתקבלו אותו מיד מאיש הביטחון גבוה, כמובן תלוי גם בזמן שיש לכם לפני הטיסה.

6. בית הספר: 15-75% סיכוי לקבל בחזרה

תלמידי בית ספר סוחבים את הנייד שלהם לכל מקום בהפסקות, עם זאת, התיק שלהם לרוב נשאר בכיתה ולכן הסיכוי לאבד את הנייד גבוה. הילדים שוכחים את המכשיר במלתחות, באולם ספורט, בכיתות והמקום הנפוץ ביותר הוא המדרגות. אם אחד המורים מוצא את האבידה רוב הסיכויים שתושב לבעליה, אם מדובר בתלמיד אחר, הסיכוי קטן.

_OBJ

7. אוטובוס או רכבת: 0-2% סיכוי נמוך מאוד לקבל את המכשיר בחזרה

תחבורה ציבורית היא המקום הגרוע ביותר לאבד בו את הנייד והסיכויים הם שלעולם לא תראו אותו שוב, בטח אם הנייד נגנב. מה שאתם יכולים לעשות במקרה כזה הוא להתקשר לספקית הסלולר שלכם, לבטל את השיחות באופן מיידי ולקנות מכשיר חדש.

8. מטוס: 0-15% להשיב את האבידה

יש הרבה דברים שמעסיקים אתכם בזמן טיסה, טלפון הוא לרוב לא אחד מהם. אם שמתם אותו בכיס או על הכיסא בזמן הטיסה, כשתהיו עסוקים בנחיתה ובתקווה שהמזוודה שלכם לא תיאבד, אתם עלולים לשכוח לגמרי מהנייד. הסיכוי שהוא יחזור אליכם נמוך, בטח אם תהיו במדינה אחרת.

9. מונית: 0-50% סיכויים לקבל אותו בחזרה 

בזמן נסיעה במונית אנשים נוטים להתעסק בנייד, אם זה לדבר בו, לסמס, לגלוש באינטרנט או סתם ללחוץ על כפתורים שונים כדי להימנע משיחה עם הנהג. ברגע שתגיעו ליעד ותתבקשו לשלם ולצאת מהמונית במהירות (סביר להניח שבאמצע הכביש), הנייד יהיה הקורבן ללחץ ויישכח על מושב המונית. האם יושב? כאן הכל תלוי בטוב ליבו של נהג המונית או הנוסע שיעלה אחריכם וימצא את הנייד שלכם.

10. בריכה: 50-75% לקבל את המכשיר בחזרה ו-0-5% סיכויים שהוא יעבוד שוב

גם בבריכה, בדיוק כמו בחדרי ההלבשה אתם עסוקים בהחלפת בגדים והנייד עלול להחליק מהכיס. סיכוי גבוה גם שהמכשיר יגנב אם תיכנסו לשחות ולא תפקחו על חפציכם. 

נתונים נוספים מעניינים שנחשפים במחקר נוגעים לערים הנפוצות ביותר בארה"ב לאבידה או גניבה של ניידים: מיאמי – המדינה בה אחוז המכשירים הסלולריים ביחס למספר האנשים נאבדים ונגנבים הכי הרבה, אחריה ניו יורק, לוס אנג'לס, פניקס, סקרמנטו, שיקגו, דאלאס, יוסטון, פילדלפיה וטמפה במקום האחרון עם הסיכוי הנמוך ביותר לאבד את הנייד.

כמו כן היא מגלה כי מעל 96% מאוכלוסיית ארה"ב משתמשת בטלפונים סלולריים (סביר להניח שבישראל הנתונים דומים).

>> הישראלים עוזרים לפייסבוק להשתלט לכם על הנייד

>> וגם: אהבה זה כואב - אישה תבעה גבר שהתעלם ממנה בפייסבוק 

איבדתם פעם את הנייד שלכם? אם כן אז איפה? ספרו לנו בטוקבקים