אחרי שאפל חגגה עשור לאייפון עם דגם "מיוחד" (שבאופן תמוה נראה בדיוק כמו כל המתחרים שיצאו קצת לפניו וקצת אחריו), בשנה הבאה מגיע תורה של סמסונג - והיא מתכוונת לחגוג בענק עם דגם ייחודי באמת, כך לפי דיווח בעיתון קוריאה טיימז.

יוּנְג-ווּ פארק, אנליסט ב-Shinhan Financial, אמר לעיתון שספקיות רכיבים חתמו עם סמסונג על חוזים לתחילת אספקה של חלקים הדרושים לייצור סמארטפון מתקפל בנובמבר הקרוב - מועד שמעיד על תכנון להשיק את המכשיר בתחילת השנה הבאה.

ג'אנְג-יוֹל קים, מנהל המחקר ב-Golden Bridge Investment, הוסיף שהמכשיר, שידוע בשם הקוד גלקסי X, ייצא במחצית הראשונה של השנה. לדבריו, הוא יגיע עם שלושה מסכים - שניים בצדדים הפנימיים של הקיפול, שנפתחים למסך 7.3 אינצ', ואחד בצד החיצוני של הקיפול, בגודל של 4.5 אינצ', שמאפשר להשתמש במכשיר כסמארטפון רגיל.

החדשות הרעות הן המחיר: בחברת ההשקעות מעריכים שגלקסי X יעלה כ-2 מיליון וון, שהם כ-6,570 שקל.

דובר סמסונג, צ'וּן-גוֹן קים, אישר שהחברה מפתחת סמארטפון בעל "מסך מתקפל אמתי", אך סירב למסור פרטים נוספים.

העבודה של סמסונג על סמארטפון מתקפל אינה חדשות: כבר ב-2011 הבטיח דובר החברה סמארטפון גמיש ומתקפל ב-2012; ב-2013 דלף סמארטפון מתקפל של סמסונג - אבל בתצורת צדפה, שבו שני המסכים הם גב אל גב וכל אחד מהם משמש בנפרד; ב-2014 הודיעה החברה למשקיעים שלה כי תשיק סמארטפון גמיש מתקפל תוך שנה - ולא עשתה זאת; ב-2015 היא הגישה פטנטים על עיצובים שונים לסמארטפונים גמישים ומתקפלים; ב-2016 חשפה בקשת פטנט נוספת עיצוב אפשרי לסמארטפון כזה, שהשנה נחשפו תמונות נוספות שלו; וב-2017 הודה בכיר בחברה שכנראה לא נראה סמארטפון מתקפל לפני 2019.

עתה, בתזמון מעניין, נחשף כי סמסונג כבר עמדה להשיק בסוף 2015 או תחילת 2016 סמארטפון מתקפל עם שני מסכים שהופכים יחד למסך ענק. בציוץ שעלה בימים האחרונים לטוויטר נראות תמונות של מכשיר בשם "פרויקט V", בעל מראה דומה לגלקסי S6 שיצא בתחילת 2015 – אך עם מסך שני בגב המכשיר, שנפתח כמו ספר הפוך ונצמד למסך הראשי כדי ליצור טאבלט.


בינתייים, היצרנית הסינית ZTE הספיקה להשיק מכשיר שנראה זהה לחלוטין ל"פרויקט V" של סמסונג, ולא הפך להצלחה מסחררת.