כתבה זו התפרסמה במקור באתר gadgetim.co.il


אין תמונה
סמסונג Z370
עם כל הכבוד להגדרתו השיווקית של ה-Z370 כממשיך דרכו של ה-X820, היו לו נעליים גדולות להכנס עליהן - גדולות מכדי שהגדרה שיווקית שלו תספיק. לשמחתנו, אחרי בדיקה מקיפה של המכשיר, אפשר להכריז בראש חוצות: זה-זה ממשיך דרכו הראוי של ה-X820. עם עובי מעורר השתאות של 8.4 מ"מ בלבד, משקל מגוחך - 71 גרם בלבד, הרחבה באמצעות כרטיס זיכרון, וגולת הכותרת: תמיכה ברשת הדור השלישי כולל מצלמה קדמית לשיחות וידאו - הקיץ הולך להיות חם ודקיק.

מה בערכה?
ערכת המכשיר מעוצבת בדקיקות יתרה, כמו באה לתאר לנו לפני פתיחתה את שנמצא בפנים: סמסונג Z370, אוזניות סטריאופוניות שחורות כולל דיבורית אישית, סוללה בינונית, מדריך למשתמש בעברית, מדריך מהיר באנגלית, כרטיס הרחבת זיכרון בגודל 128MB וכבל נתונים. בסך הכל תכולת הערכה סיפקה אותנו ותאפשר לכם שימוש מלא ונוח בכל תכונות הטלפון.

העיצוב

ה-Z370 מעוצב בקווים חלקים ואלגנטיים, לא צעקניים, וקלילים מאד. סמסונג החליטה להשיק את הטלפון בצבע שחור עמוק, צבע אלגנטי במיוחד. החדש דומה מאוד לאחיו הצעיר, ה- X820, כאשר מלבד תוספת של כ- 2 מ"מ בודדים ושינוי קליל בעיצוב, הדמיון ביניהם פורץ גבולות.

צדו השמאלי של הטלפון כולל את כפתורי השליטה על עוצמת השמע ואת חיבור ה- miniUSB הרב תכליתי של המכשיר. צדו האחורי של הטלפון כולל את עדשת המצלמה וכביכול מראה, שגודלה כגודל נמלה ממוצעת, ולא כל כך מובן מה תפקידה לאור גודלה המזערי.

המכשיר משדר תחושת יוקרתיות בעזרת החומרים האיכותיים והחזקים שמרכיבים אותו. את אותה תחושה הרגשנו כשאחזנו לראשונה ב- X820, הסלולרי הדק ביותר בישראל, העטוף במעטפת פיבר – גלס עמידה במיוחד, וכזאת שתמצאו בקסדות האופנוענים.

המקשים גדולים ונוחים מאד, ואין ספק כי יתחבבו על המכורים ל -SMS . מידות המכשיר אף הן נכונות- קל לאחוז בו, מאחר ואינו רחב או ארוך מידי. מקש הניווט נוח כהרגלו במכשירי סמסונג. בצדו הימני של הטלפון תמצאו את חריץ הרחבת הזיכרון מסוג microSD, ואת כפתור הצילום- כפתור גדול ונוח דיו לשימוש קל.

ממשק ותצוגה
ממשק הטלפון הוא ה-Black החדש של סמסונג: מדובר בממשק נוח במיוחד לתפעול, תפריטים ברורים, ממשקי כתיבה קלים לתפעול, אשר לא מצריכים כל התרגלות.

את הממשק אנחנו מכירים כבר מה-X820 שמצויד בממשק דומה אך בעל שינויים קלים. במיוחד אהבנו את תוספת זיהוי המספרים הייחודית שבה נתקלנו רק במכשירים חכמים במיוחד: תארו לעצמכם שברצונכם להקיש את צירוף המספרים הבא: "052". לאחר הקשת הקידומת המוכרת, יוצגו לפניכם, אפור על גבי שחור, כל אנשי הקשר הכוללים את הקידומת 052. אם פתאום תרגישו צורך עז להוסיף את המספר 9 לקידומת- תקבלו כמובן את כל אנשי הקשר שמספר הטלפון שלהם מתחיל ב- 0529. פשוט גאוני.

ספר הטלפונים, כמו ממשק החיוג, נוח וחכם, ומאפשר הוספת אופציות רבות לכל איש קשר. תצוגת הספרות ניתנת לשינוי, ניתן לבחור ספרות הנכתבות על ידי נוצה, מדבקות הנתלות על גבי המסך, וכמובן את הספרות הסטנדרטיות והמוכרות. ניתן לבחור אף את גודלן ואת צבען של הספרות.

בנוסף, מאפשר ה-Z370 הצגת קבצי Ms Office על ידי יישום מתאים. בבדיקה שערכנו, שימוש בתכונה זו נוח ופשוט במיוחד ואהבנו את קלות תפעול היישום. לעומת זאת, התעצבנו מעט לגלות כי סלקום, החליטה כי רצוננו בקישורים מהירים במיוחד (וניתן להגיד גם מעצבנים במיוחד) לפורטל הדור שלישי שלה. דוגמה טובה לזאת הוא כפתור ה-"מה חדש" שעומד במסך הראשי ואינו ניתן לשינוי. בעת לחיצה עליו או על כפתור ה- OK האמצעי תופנו בשניות ספורות לפורטל הדור השלישי סלקום,גם אם אינכם חפצים בכך.

מסך הטלפון הוא מהאיכותיים שראינו: לטלפון תצוגה רחבה, צבעים חדים ומדויקים ורזולוציה גבוהה. התמונה המוצגת על גבי מסך המכשיר חדה ואיכותית במיוחד, עד כדי כך איכותית שהיו רגעים ששכחנו שאנחנו עומדים מול מסך סלולרי בלבד. שיחות הוידיאו יוצגו על גביו בצורה חלקה וכך גם קטעי הוידיאו. תקשורת הבלוטות' מאפשרת העברת קבצים במהירות רבה. ישנה גם אופציה לחבר לטלפון אוזניות סטריאו אלחוטיות, דבר המעצים את יכולות המוזיקה במכשיר.


מולטימדיה
למרות עוביו וגודלו המזעריים, ה- Z370 מתפקד כחיית מולטימדיה לא קטנה. הוא מתאפיין בשורה ארוכה של תכונות כמו: מצלמת 2.0 מגה פיקסל, דור שלישי מלא, הרחבה באמצעות כרטיס זיכרון, בלוטות 1.2 ועוד.
כמו כן, מצויד הטלפון בתפריט "הקבצים שלי" המסדר בצורה נוחה את כל הקבצים המאוחסנים בזיכרון המכשיר.

נגן ה- MP3 מוכר באופיו מהמכשירים הקודמים בסדרה, והופתענו לגלות שאופציית המזעור החשובה כל כך נעלמה. ה- X820 היה מצויד בה, וחבל שלא שמרו אותה גם לטלפון זה. רמקול המכשיר מאכזב. האיכות יחסית סבירה, אך העוצמה חלשה באופן משמעותי. איכות השמיעה באוזניות מעולה וכך גם העוצמה שלהן.

סרטוני הוידיאו המאוחסנים בטלפון או המוצגים דרך הפורטל השלישי ניתנים להצגה על גבי מסך מלא וללא פיקסלים מרצדים. איכות השיחה בטלפון איכותית וגם שיחות הוידיאו גררו רק תגובות נלהבות בקרב הסובבים.
המצלמה הכוללת 2 מגה פיקסל- מצלמת תמונות איכותיות במיוחד ומלאות בפרטים חדים. ה- View Finderשל המצלמה מהיר ואיכותי. היא מאפשרת מספר רב של הגדרות ותוספות כמו אפקטים מיוחדים והוספת מסגרות.

ראוי לציין את הפיצ'ר ה-"עוקב נייד", הממוקם בתפריט האבטחה של הטלפון. הפיצ'ר החדש מאפשר הזנת שני מספרי טלפון אליהם ישלח הטלפון הודעת SMS ברגע שיוכנס אליו כרטיס SIM שונה מזה שהיה בו כשהופעלה ההתראה. ההודעה תישלח כמובן מכרטיס ה-SIM החדש שהוכנס אל המכשיר היקר שלכם, כך שבעל המכשיר ידע מה מספר הטלפון שלו. ה- Z370 אינו היחידי בעל תכונה כזו, והיא זמינה גם בשאר הדגמים החדשים של סמסונג.

יתרונות
+ עיצוב דקיק ואלגנטי
+ מסך חד ואיכותי
+ זמני סוללה גדולים במיוחד
+ ממשק חדש ונוח לתפעול
+ תמיכה בדור ה-3
+ הרחבה באמצעות כרטיס זיכרון (MicroSD)
+ "עוקב נייד"
+ קישוריות בלוטות'
+ מצלמה מעולה (2 מגה פיקסל)
+ קורא קבצי Ms Office

חסרונות
- רמקול חלש יחסית
- אין אפשרות ל- Multi-Tasking בעת שמיעת מוזיקה

סיכום

ה-Z370 הינו הטלפון דור שלישי הדק ביותר בישראל, וזאת עובדה. הוא כולל ממשק חדש ונוח לתפעול, תפריט חיוג חכם במיוחד, מצלמה איכותית, בלוטות' מהיר, הרחבת זיכרון ועוד. החיסרון היחידי, ואולי המעיק ביותר שנתקלנו בו, היה כמובן עוצמת הרמקול המאכזב שהשאירה אותנו עם טעם רע בפה. לטעמינו ה- Z370 עתיד להפוך להצלחה גדולה, גם עם בעיית הרמקול החלש שעליה תתגברו בעזרת צלצול חזק במיוחד.