כחודשיים חלפו מאז שהיצרנית הרוסית Yota אישרה באופן מרומז כי תציג את הדור הבא של סדרת מכשירי YotaPhone, ובשבוע שעבר נחשף המכשיר באופן רשמי. YotaPhone 3 משלב מפרט ביניים ושומר על האלמנט הייחודי של החברה – מסכים משני הצדדים. המסך הקדמי מציע תצוגת Super AMOLED של סמסונג שגודלה 5.5 אינץ' ברזולוציית 1080p, והמסך האחורי הוא תצוגת דיו אלקטרוני בגודל 5.2 אינץ' ברזולוציית 720p.

המסך האחורי, כמו במכשירים הקודמים, מסוגל להציג תוכן כדוגמת התראות, פגישות, אתרים וספרים בצבעי שחור-לבן, והוא חסכוני מאוד בחיי סוללה. במסך המשני יש גם שלושה כפתורי ניווט, וביניהם כפתור אשר מחליף את התצוגה בין המסך הקדמי לאחורי. בקדמת המכשיר יש כפתור בית שבו מוטמע חיישן טביעת האצבע.

השבב של ה-YotaPhone 3 הוא Snapdragon 625 מתומן-ליבות תוצרת קוואלקום, וכן משלב המכשיר זיכרון עבודה בנפח 4 ג'יגה-בייט ואחסון מובנה בנפח 64 או 128 ג'יגה-בייט. סוללת המכשיר היא בקיבולת של 3,300 מיליאמפר/שעה ונטענת דרך שקע מסוג USB-C. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 7.1, שמעליה הממשק הקנייני YotaOS 3.0.

בגזרת הצילום לא מדובר בנתונים מהפכניים – למכשיר מצלמה אחורית באבחנת 12 מגה-פיקסל ומבזק LED בגוון כפול, כשבמצלמה הקדמית יש חיישן באבחנת 13 מגה-פיקסל.

ההזמנות המוקדמות לרכישת YotaPhone 3 ייפתחו ב-5 בספטמבר, והחל מה-18 בספטמבר תחל מכירתו גם בחנויות, כאשר רוסיה וסין צפויות להיות בין הראשונות שיזכו בו בטרם יופץ לשווקים נוספים. מחירי המכשיר צפויים לנוע בין 360 דולר (כ-1,300 ש"ח) ועד 465 דולר (כ-1,680 ש"ח) - פחות מהדורות הקודמים, שעלו כ-2,000 שקל ומעלה.

הכתבה התפרסמה במקור באתר TGspot

עוד ב-TGspot:
כרום יאפשר להשתיק אתרים רעשניים לתמיד
לשאומי יש מצלמת אקסטרים 4K במחיר מצחיק