אייפון 5, גלקסי S4
5 מיליון בשלושה ימים לעומת 10 מיליון בחודש. אייפון VS גלקסי S4

מנכ”ל סמסונג, ג’יי קיי שין,  הודיע במהלך סוף השבוע כי בשבוע הבא, החברה צפויה למכור כ-10 מיליון יחידות של הגלקסי S4, מכשיר הדגל החדש של החברה שיצא לחנויות בסוף אפריל, לפני קצת פחות מחודש.

“אנחנו בטוחים כי בשבוע הבא נעבור את מכירות ה-10 מיליון יחידות של הגלקסי S4”, אמר קיי שין, לאתר קוריאה טיימס, “המכשיר מוכר הרבה יותר מהר מהגרסה הקודמת, הגלקסי S3”.

אם אכן התחזית האופטימית תתגשם, ה-S4 יהפוך למכשיר הנמכר ביותר בהיסטוריה של סמסונג, כאשר השיא העצמי האחרון שייך לגלקסי S3 שכ-10 מיליון יחידות ממנו נמכרו ב-50 הימים הראשונים מהשקתו בחנויות.

בואו לפייסבוק של נקסטר

אייפון 5 מכר כ-5 מיליון בשלושה ימים

רגע לפני שהקוריאנים פותחים שמפניה, נזכיר כי אפל הצליחה למכור כ-5 מיליון יחידות של אייפון 5 בשלושת הימים הראשונים להשקתו, זאת למרות שהמכשיר הושק תחילה רק בתשע מדינות בלבד (ארה”ב, קנדה, בריטניה, גרמניה, צרפת, אוסטרליה, יפן, הונג קונג וסינגפור). שבוע אחרי, אייפון 5 הושק ב-22 מדינות נוספות. בניגוד לאייפון 5, הגלקסי S4 הושק כבר בהתחלה ב-60 מדינות בעולם, כולל ענקיות כמו יפן, קוריאה, הודו וארה”ב.

פרט קריטי נוסף שחשוב לציין הוא שכשסמסונג מכריזה על “מכירה” של מכשיר היא מתייחסת לכך שהוא נרכש על ידי חברות הסלולר (ועלול להישאר במחסניהן לעולם). אפל לעומתה מחשבת את המכירה כאייפון שלא רק נרכש על ידי ספקית סלולר, אלא נרכש על ידי לקוח.

אבל גם לסמסונג אין מה לדאוג, למרות שהגלקסי S4 שלה נמחץ במכירות על ידי הנמסיס, אייפון 5, היא עדיין יצרנית המכשירים הכי גדולה בעולם. ברבעון הראשון של 2013, הענקית הקוריאנית מכרה או ליתר דיוק “העבירה לספקיות הסלולר בעולם”, 70.7 מיליון מכשירים מהמגוון הרחב שהיא מציעה, בעוד שאפל מכרה “רק” 37.4 מיליון מכשירי אייפון באותו פרק זמן.

בינתיים עושה את דרכו אל הפסגה מכשיר דגל נוסף שעלול להפוך ל"אייפון וגלקסי הבא”, מדובר במכשיר HTC One, שהוכרז לאחרונה ובשבועות הקרובים גם יגיע לישראל. המכשיר אמנם לא מצליח עדיין להגיע לרמת שיווק כמו של אפל וסמסונג, אבל זוכה לביקורות מדהימות ברחבי העולם וגם בישראל (הכנסו לסקירה המלאה של HTC One).

>> למה כן כדאי לכם לקנות את הגלקסי S4

>> רמי לוי יורד יותר נמוך: אייפון 4 ב-1,660 שקלים