כשלחברות הגדולות לוקח זמן רב מדי להגשים את מה שכולם מצפים מהן - באות חברות סיניות ועושות את זה קודם ובזול. הפעם זו חברת Vivo, שהציגה מכשיר שכולל את מה שאמור להיות אחד החידושים העיקריים במכשירי אייפון וגלקסי הבאים - סורק טביעות אצבע בתוך המסך.

ולאד סאבוב מ-The Verge, שניסה את המכשיר, אומר שרגע אחרי שמתחילים להשתמש בו זה נראה כמו הדבר הכי מתבקש בעולם - שבמקום שקע מתחת למסך אפשר להניח את האצבע על כפתור וירטואלי שסורק את טביעת האצבע ופותח את הנעילה אם הוא מזהה את הבעלים. לדבריו, כרגע לפחות הסורק הזה איטי מעט מאלה של אפל וסמסונג, אך לא באופן משמעותי.

המכשיר החדש לא הגיע בהפתעה: Vivo כבר חשפה אותו כקונספט לפני כחצי שנה, ובחודש שעבר הוכרז כי בתערוכת CES בלאס-וגאס תציג סינפטיקס, יצרנית החיישן, את הטכנולוגיה על סמארטפון דגל של אחת מחמש היצרניות הגדולות בעולם - תואר שלמרות שלא ממש שמעתם עליה, Vivo מחזיקה בזכות מכירות של עשרות מיליוני מכשירים בשנה בשוק הסיני.

בעבר ציפינו שהראשונות להציג טכנולוגיה כזו יהיו שתי היצרניות המובילות - סמסונג ואפל. ואכן, לגבי אפל הסתובבו כבר מ-2015 שמועות על כך שהיא עובדת על שילוב סורק טביעת האצבע של האייפון בתוך המסך. בתחילת 2017 דווח שזה עומד לקרות באייפון 8 או X, ואישוש נוסף לכך התקבל בחודש יוני. במקביל, רצו שמועות דומות לגבי גלקסי S8 ונוט 8 - עד שבאוגוסט נאמר שעקב חוסר בשלותה של הטכנולוגיה היא נדחתה בשנה, לגלקסי S9 ונוט 9, כאשר הראשון צפוי להיחשף בסוף החודש הבא בברצלונה.

אגב, גם הסמארטפון של Vivo, שכבר נראה מוכן להשקה, עוד אינו מוכן לחלוטין והחברה אמרה כי תשיק גרסה סופית שלו (ככל הנראה עם מסך בעל שוליים דקים יותר) בקרוב.