הסמארטפונים הלבנים נדירים יותר מהמקבילות השחורות שלהם, וייתכן שדווקא בגלל זה נראים תמיד מעוצבים ויוקרתיים יותר. לכבוד שבועות, הסמארטפונים הכי לוהטים היום שיש להם גם דגם לבן.

אייפון לבן, דגם נחשק ויקר יותר

אייפון 4 ואייפון 4S בצבע לבן, הוא פריט נחשק מאוד בקרב מעריצי אפל וגם "אנשים פשוטים" אחרים. האייפון הלבן לרוב לא יוצא לחנויות יחד עם מקבילו השחור, מה שהופך אותו לנחשק אפילו יותר.  

אייפון 4 לבן (צילום: Daniel Barry, GettyImages IL)
האייפון הלבן יקר יותר מהשחור בגלל ציפוי מיוחד, לא גזענות | צילום: Daniel Barry, GettyImages IL

על פי השמועות האייפון הלבן נתקל בלא מעט בעיות יצור אחרי שאפל התקשתה למצוא תערובת לבנה של צבע שתהיה עמידה בפני השמש. הדגם הלבן זהה לדגם השחור כמעט בהכל,  פרט לעובדה שבפאנל הקדמי תוכלו לראות את חיישני הקירבה והאור בצורה בולטת יותר וגם המחיר שלו גבוה מהדגם השחור. 

בישראל אמנם ברוב המקרים לא תמצאו הבדל (כי מלכתחילה המחיר גבוה יותר ודומה לזה של אייפון הלבן), אבל בחו"ל המחיר של המכשירים הלבנים גבוה מהשחורים בכ30-50 דולר. רגע לפני שאתם מאשימים את אפל בגזענות, נסביר שהסיבה להבדל במחיר נובעת מהחומרים שהפאנל הלבן עשוי מהם וכמובן מהעובדה שהוא מיוצר בכמויות נמוכות מהשחור, דבר שבאופן טבעי מעלה את מחירו.

סמסונג גלקסי לבן ולבן פנינה

סדרת מכשירי הגלקסי של סמסונג גם היא כוללת גרסה לבנה. נתחיל עם הגלקסי S2, שהגרסה הלבנה שלו קיימת בעולם וכמעט בכל חנות אלקטרוניקה בישראל. לגבי הגלקסי S3 החדש, חברת סמסונג החליטה לחדש והשיקה את המכשיר בצבע כחול כהה ולבן פנינה, אנחנו נתייחס ללבן פנינה כאל לבן.

כאן אין שום הבדלי מחירים בין הגרסאות ואין גם הבדלים בחומרה. מכשיר הגלקסי S3 יגיע לחנויות בעולם וכנראה בישראל רק ביום שלישי הקרוב וסביר להניח שיכלול את הגרסה הלבנה.

סמסונג גלקסי S2
סמסונג גלקסי S2 לבן, ללא הפנינה

עוד של סמסונג, גם מכשיר הגלקסי נוט, הטאבלטפון של סמסונג, זמין לרכישה בצבע לבן, אך לא בארץ. במידה ואתם רוצים טלפון סלולרי ענק ולבן, תאלצו לרכוש אותו מחו"ל או מחנות פרטית בישראל.

סמסונג גלקסי S3, Samsung galaxy S3
גלקסי S3 בצבע לבן פנינה, כי הפנינה עושה את כל ההבדל

בלקברי הוא לא רק שחור

למרות השם, חלק ניכר ממכשירי הבלקברי, ניתן גם להשיג בצבע לבן, ביניהם גם דגם ה-Bold 9780. שימו לב, בגלל שמדובר במכשיר עם  מקשים פיזיים ולא מסך מגע, הצבע הלבן תופס יותר שטח ובולט יותר. עוד פרט שיש לזכור רגע לפני שבוחרים דווקא את הגרסה הלבנה הוא שהלכלוך על המקשים הלבנים יהיה בולט יותר מאשר על השחורים.

בלקברי בולד 9780
בסמארטפונים עם מקלדת הלבן בולט יותר. בלקברי בולד 9780

באותה נשימה, וגם כנראה עם אותן בעיות, נזכיר גם את הנוקיה E5 ו-E72, מכשירים שדומים מאוד לבלקברי בעיצובם וגם הם בעלי מקלדת פלסטיק פיזית. בלי קשר לצבע שלהם, הם מריצים את מערכת הסימביאן הישנה, אבל יכולים להיות תחליף זול למדי עבור מי שלא אוהב להקליד על מסך מגע.

HTC, נשים מעדיפות לבן

נתחיל בפרט מעניין, יצרנית המכשירים HTC ערכה סקר ומצאה כי נשים מעדיפות סמארטפון בצבע לבן וגברים לעומת זאת אוהבים יותר את הצבעים הכהים. האם המידע הזה השפיע על העיצובים שלה? נראה שכן, כיון שכל מכשירי הדגל שלה, סנסיישן ו-One X זמינים גם הם בצבע לבן.

HTC
על פי HTC, הנשים מעדיפות את הסמארטפונים הלבנים

בחברות הסלולר בישראל זמין לרכישה רק דגם הסנסיישן XL. ה-One X לעומתו ניתן לרכישה רק ברשת או דרך חנויות פרטיות, אבל חברת HTC טוענת שהמכשיר יושק בקרוב גם אצל מפעילות הסלולר. שני המכשירים מגיעים עם ממשק ה-Sense הייחודי של HTC, אך רק ב-One X תקבלו את מערכת ההפעלה החדשה אנדרואיד 4.0.  

אין תמונה
העיצוב המדהים של האקספריה עושה רושם כאילו הוא צף באוויר, מה דעתך על זה אפל?

מצד סוני וסוני אריקסון, תוכלו למצוא את ה-Arc S וה-Xperia S גם בצבע לבן. ה-Xperia S כבר ממותג לסוני בלבד והוא הושק לאחר שסוני מובייל בלעה בשלמותה את חברת אריקסון, אך הממשק איתו מגיעה גרסת האנדרואיד שעל המכשיר עדיין דומה למדי לזה שראינו בסמארטפונים קודמים מאת סוני אריקסון.

מה שמיוחד ודי מדהים בגרסה הלבנה וגם השחורה של דגמי האקספריה שהם מעוצבים עם אזור מסוים בחלק התחתון של הטלפון המגיע במראה שקוף ונותן תחושה, כאילו הוא כמעט עומד באוויר.

>> טיימינג זה הכל: תמונות שצולמו ברגע הכי מושלם

>> וגם: 10 השמועות הכי לוהטות על אייפון 5