אישה מנשקת גבר שנשאר אדיש אליה (צילום: Claudio Arnese, Istock)
מה סקס עכשיו?! אני רוצה להוריד אפליקציות | צילום: Claudio Arnese, Istock
על מה אתם מוכנים לוותר בשביל לשמור על הטלפון הנייד שלכם? מחקר חדש בנושא קובע כי ביום הדין, מרביתנו נסכים לוותר כמעט על כל תענוג בחיים כדי לשמור על הסמארטפון קרוב.

במחקר המדובר השתתפו 500 נשאלים אמריקאים בוגרים והשאלה המרכזית הייתה 'על מה היית מוכן לוותר למשך שבוע כדי לשמור את הטלפון הנייד שלך?'

התשובות היו מפתיעות: התענוגות שהנסקרים הסכימו לוותר עליהם כללו אלכוהול (70%), שוקולד (63%), קפאין (55%), מברשת שיניים (22%), נעליים (21%) וכן, גם סקס, כש- 33% מהנשאלים השיבו כי יעדיפו לוותר על סקס במשך שבוע מאשר על הטלפון הנייד.

באופן כללי עולה מהסקר כי משתמשי הסמארטפונים מכורים למכשיר שלהם, כאשר 61% ישנים איתו ליד המיטה ו-31% מהם משתמשים בו בקולנוע במהלך צפייה בסרט.

גם ההשוואה בין אהבת הסמארטפון לזו של הדגמים הישנים מראה כי הקדמה מעודדת התמכרות.  22% מהנשאלים אמרו שיהיו מוכנים לא לראות את בן הזוג למשך שבוע מאשר לוותר על הטלפון לעומת 14% מקרב בעלי דגמים ישנים יותר.

כמו כן, נמצא כי אלו המשתמשים בסמארטפון מחוברים יותר למכשיר שלהם מאשר אלו המשתמשים בטלפון מדגם ישן יותר, ובאופן לא מפתיע, המכורים ביותר הם בעלי האייפון שכמעט ולא מוכנים לוותר עליו ומרביתם אף טענו שהיו מוכנים לוותר על הנעליים עבורו וללכת יחפים בכל שעות היממה.

נתונים נוספים מראים כי יותר משתמשי אנדרואיד (50%) חושבים כי הטלפון 'משקף את חוש הסטייל' שלהם, הם יותר פעילים ברשתות החברתיות (55%) והרבה מהם (18%) סיימו קשר רומנטי באמצעות שליחת הודעת SMS, אי מייל או הודעה קולית.

האייפוניסטים יותר פעילים ליד שולחן האוכל (34%), עושים יותר צ'קאין לעסקים (23%) וחושבים שקשר רומנטי עם משתמשי אייפון אחרים יהיה מוצלח יותר (83%).

בעלי הבלאקברי (23%) יעדיפו לאבד את הארנק או התיק האישי מאשר את הסמארטפון ומרביתם מעולם לא שילמו מעל דולר אחד על אפליקציה (63%).

פי שניים מהם גם מוכנים  לוותר על המחשב הנייד או האישי, לעומת מי שאין לא סמארטפון. ההסתברות גדלה פי שלוש כאשר הנשאלים בעלי המכשירים המתקדמים הודו כי הם שופטים אנשים לפי דגם המכשיר שהם מחזיקים ביד.

>> הצצה למשרדים של יוטיוב: בריכה, חדר משחקים, מגרש גולף ומלא סוגי קורנפלקס

>> וגם: היטלר לא מרוצה מהמהפכה החברתית בישראל