6 ימים בלבד לאחר פתיחת השירות, 150 אלף ישראלים כבר גולשים על רשת הדור הרביעי שהפעילה פרטנר בשבוע שעבר, כך דיווחה אתמול החברה לעיתונות. הצטרפות הלקוחות נעשית באופן הדרגתי אך בקצב מהיר, וחיבור לקוח מותנה באזורי הפרישה של הרשת וכן בהיותם מצוידים במכשיר תומך דור רביעי.

מכשיר ה-HTC Evo 4G בתערוכה בלאס וגאס (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
השקת מכשיר תומך דור 4 בארה"ב | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

לקוחות רבים כבר מדווחים ברשתות החברתיות כי חוברו לרשת החדשה, ובשורות המצב של הסמארטפון ניתן לראות את החיווי "ORANGE 4G". חלק מהלקוחות טרחו וביצעו בדיקת מהירות, ועל פי רוב נרשמו מהירויות הורדה של כ-20 מגה-ביט לשנייה - בערך פי 3-4 ממהירות הגלישה הממוצעת ברשתות סלולר דור 3 בישראל. מהירות העלאת הקבצים שמתועדת עומדת על בין 8 ל-10 מגה-ביט לשנייה, קצב שהינו מהיר יותר מהעלאת קבצים ממוצעת ברשת קווית (כלומר: בחיבור אינטרנט ביתי) בישראל.

נראה כי פרטנר מתעדפת את לקוחות המותג המרכזי שלה, Orange, על פני לקוחות המותג המוזל שלה, 012 מובייל. לקוחות אורנג' יכולים להירשם להצטרפות מהירה יותר לשירות ואילו הרישום ללקוחות 012 מובייל טרם נפתח. תלונה בנושא אף הגיעה אלינו ונשלחה למשרד התקשורת. פרטנר הגיבה ומסרה: "לקוחות 012mobile מצטרפים לרשת 4G באמצעות פעילות יזומה של החברה או באמצעות פנייה לנציג שירות. במהלך השבוע יושק אתר ייעודי שיאפשר הצטרפות עצמאית של לקוחות 012mobile לרשת 4G".

לכתבה המקורית באתר TheMarker

עוד ב-TheMarker: