2014 צפויה להיות השנה שבה הסמארטפונים הופכים לרוב המוחלט של מכשירי הסלולר ברחבי העולם, אך יש מי שכבר חושב על הדור הבא. בתערוכת CES הציגה ענקית התקשורת הסינית ZTE את Eco-Mobius, סמארטפון עתידני בעל חלקים מתחלפים שהמשתמש יכול להחליף בעצמו. זאת, על מנת לאפשר לכל משתמש לבנות לעצמו את הסמארטפון המותאם ביותר לצרכיו, ואף להחליף חלקים מקולקלים בלי להחליף את המכשיר כולו.

עוד NEXTER בעמוד הפייסבוק שלנו 

סמארטפון שאתם בונים בעצמכם (צילום: The Verge)
בונים את הסמארטפון שלנו כפי שאנחנו רוצים. Eco-Mobius | צילום: The Verge

 

מכשיר הקונספט, שהוצג בגודל טבעי ובדגם מוגדל בתוך אקווריום בביתן החברה בלאס-וגאס, מורכב מחלקים שאותם ניתן להפריד ולחבר מחדש לאחר הסרת הפאנל האחורי שלו, ללא ברגים וללא סיבוכים. בראש המכשיר נמצאים מקומות ברורים לרכיבים המרכזיים של המכשיר, כגון המעבד והזיכרון, כמו גם המצלמה. שאר הגב כולל את הסוללה והחלק הקדמי כולל את המסך.

סמארטפון שאתם בונים בעצמכם (צילום: יאיר מור | לאס וגאס , NEXTER)
לפרק ולהרכיב, ללא ברגים וללא סיבוכים | צילום: יאיר מור | לאס וגאס , NEXTER

האקו-מוביוס, שהוצג לראשונה בסין לפני כארבעה חודשים וכבר זכה בפרס Red Dot היוקרתי על עיצובו, נראה בדיוק כמו שצריך להיראות סמארטפון להרכבה עצמית. כל חלק בו מסומן בבירור, ומקומו במבנה הכללי מובן למדי. צורת החיבור בין החלקים דומה להרכבת מעגל חשמלי פשוט או פזל לילדים, מה שהופך אותו להרבה פחות טריוויאלי מעיצוב המגירות של טלפון הקונספט Ara של מוטורולה.

סמארטפון שאתם בונים בעצמכם (צילום: liliputing.com)
לא לפני 2015 | צילום: liliputing.com

הבשורה הרעה היא שבניגוד למוטורולה, ל-ZTE אין כוונה להזדרז ולהוציא את המכשיר להרכבה עצמית לשוק בזמן הקרוב. נציגי החברה אמרו ל-NEXTER כי זהו רעיון בלבד, וכי אם החברה תוציא טלפון על פי הרעיון זה יקרה לא לפני 2015. זאת בעוד מוטורולה מתכוונת להוציא כבר השנה מכשירים נסיוניים מסוג זה.

*הכותב הוא אורח ה-CEA

>> צפו: ההשפעה המבעיתה של סם האקסטזי

>> צילם סלפי רגע אחרי שהמטוס התרסק לתוך האוקיינוס