וואווי הצליחה בשנים ספורות לגרוף את המקום השלישי בעולם בשוק הסלולר, מייד אחרי סמסונג ואפל. וואווי הצטרפה גם לריב מי יותר טובה, ומי מעתיקה ממי בלי טיפה אחת של בושה. ה-P20 (וגירסת הפרו שלו) הוא דוגמה טובה לכך. זה בלט בעיקר באזכור של המתחרים וכמה הם פחות טובים מצד מנכ"ל חטיבת הצרכנים של וואווי, ריצ'ארד יו.

הרצון הזה להעתיק ולהיות טוב יותר ניכר גם בעיצוב. אפשר להבחין בכך בגב הזכוכית, הצבעים המבריקים, המצלמה הכפולה (שלה נוספה מצלמה שלישית בגירסת הפרו, כי 2 מצלמות זה לחלשים, מתברר), וגם המגרעת העליונה במסך. ב-P20 המגרעת קטנה יותר ואפשר "להעלים" אותה, אך בסופו של דבר, בלית ברירה עוד נראה כמוה באנדרואידים רבים אחרים בשנה הקרובה. כפתור הבית שעדיין קיים משום מה קצת שובר את האלגנטיות הזאת, גם מבחינת מראה וגם מבחינת שימושיות.

הדמיון למכשירי היוקרה האחרים מתבטא גם בהעלמת שקע האוזניות (אך עם מתאם שמגיע בערכה) והיעדר האפשרות להרחיב זכרון. מצד שני, וואווי מבטיחה עמידות במים בתקן IP67, מה שאומר שלא צריך לחשוש מרטיבות. זה משהו שבהחלט צריך להיות טריוויאלי כבר לפחות שנתיים. אין ב-2018 שום סיבה לקנות טלפון דגל שאינו עמיד ברטיבות או במים.

סמארטפון P20 של וואווי (צילום: אהוד קינן, פריז, NEXTER)
סמארטפון P20 של וואווי | צילום: אהוד קינן, פריז, NEXTER

ב-P20 אמנם אין אימוג'י מונפשים, אבל כן יש מצלמת סלפי של 24 מגה-פיקסל, שמוציאה תמונות מוגזמות אבל טובות. זיהוי הפנים עובד מהר באופן מפחיד, כולל בתנאי תאורה פחות טובים, ואפילו כשהרכבתי משקפי שמש. מבט חטוף וה-P20 פרו נפתח. גם זה הולך להיות משהו שנראה כמעט בכל מכשיר.

שלוש העדשות ומערך החיישנים מבטיח בעיקר תמונות טובות יותר בחושך, חדות יותר, ועם אפשרות לזום יותר טוב. וואווי קוראת לזה זום היברידי - שזה שילוב של זום אופטי אמיתי, והגדלה מלאכותית של תמונה שלאורך השנים כל יצרניות המצלמות מכרו לנו בתור "זום דיגיטלי". השורה התחתונה היא שעצמים רחוקים נראים די ברורים במצלמת ה-P20 וזה נחמד, אבל כמה רחוק אתם כבר מצלמים עם הטלפון?

צילומי חושך שהצלחתי לעשות אכן טובים יותר מהסמארטפונים הקיימים בשוק, כפי שגם נבדק במדד DxO, אך לא הצלחתי לשחזר עדיין את אפקט הוואו שניסו להציג במסית העיתונאים. עוד אדרש לעניין הזה בסקירה המלאה. צילומי ההילוך הסופר איטי - 960 פריימים לשנייה - דורשים קצת אימון, כי הם מאפשרים צילום של שניות בודדות וצריך לתפוס את הרגע הנכון בזמן, וגם לדעת לכוון את המצלמה כך שהסרטון לא יימרח כמו שוקולד על מצה בשבוע הקרוב. התוצאות שכן מצליחים להגיע אליהן אחרי ניסוי וטעייה הן טובות (לא יותר מאשר סמסונג במספר דוגמאות שניסיתי, אבל בהחלט טובות). מצד שני, אם החדר מואר בפלורוסנט מרצד - החיישן קצת מתחרפן.

סמארטפון P20 של וואווי (צילום: אהוד קינן, פריז, NEXTER)
סמארטפון P20 של וואווי | צילום: אהוד קינן, פריז, NEXTER

וואווי מתמחרת את ה-P20 בגירסת הפרו שלו כמכשיר דגל לכל דבר ועניין - 900 אירו, וזה בניגוד למותגים סינים רבים אחרים שאמנם מציעים מכשירים מצוינים, אך מנסים לפנות לקהל שרוצה להוציא שני שליש עד חצי ממה שהוא מוציא על אייפון או גלקסי.

כן, זו הזדמנות להזכיר שוב שיש לא מעט מכשירים שזכו לשם המעליב "ביניים" וישרתו אתכם נאמנה בסכום מופחת משמעותית. אבל למי שבעניין של מכשירי דגל - ה-P20, לפחות בהתנסות של יממה וקצת, נותן פייט לגלקסי S9 ולאייפון X. אלא שכרגע עדיין לא ברור בדיוק מתי יגיע לישראל וכמה יעלה פה. כשנדע - אנחנו מבטיחים לעדכן.