בצילה של תביעת אפל נגד סמסונג, כשהראשונה טוענת כי השנייה גנבה ממנה פטנטים והעתיקה את עיצוביה, מפרסמת סמסונג סרטון ובו חושפת כיצד עיצבה את הגלקסי S3. האם כך היא מנסה להוכיח שלא קיבלה השראה מהאייפון?

"הקונספט של העיצוב משקף את הטבע", מסבירים בסרטון. "רצינו חיבור יותר חזק ורגשי עם הלקוחות שלנו, וזה נלקח בחשבון גם בממשק המשתמש וגם בעיצוב המכשיר". עוד מספרים שלל בכירים בחברה שלקחו חלק בעיצוב, כי השתמשו באלמנטים חדשים ביותר ודאגו שהמכשיר יתאים למשתמש באופן טבעי כדי שזה לא יצטרך להתאים את עצמו אליו.

מבחינת שילוב הטכנולוגיה מסבירים בסמסונג כי הבינו שמה שיותר חשוב הוא הסיפוק הרגשי ולא בהכרח המפרט הטכני. לכן, שמו דגש על החוויה של השימוש, אבל גם ניסו לשלב אותה עם הטכנולוגיה המתקדמת ביותר. "ההיבט הטכנולוגי חשוב ולכן הם נאלצנו להשתמש בטכניקות חסרות תקדים", הם מסבירים.

המעצבים מטיילים בעולם

מסתבר שכדי להיות מעצב של הסמסונג גלקסי S3 ומוצרי גלקסי בכלל, לא מספיק להיות מוכשרים ולשבת מול המחשב במשרד. בסרטון מספרים כי המעצבים טסים למדינות שונות ברחבי העולם כדי לשאוב השראה. אחד המעצבים למשל מספר שכשהיה בחולות מפרץ מרינה שבסינגפור הוא מאוד התרשם מההרמוניה של הנוף והמים. המעצב מגלה שגם בגלקסי S3, הוא רצה להעביר את התחושה של "מים זורמים", כאילו הם עומדים להישפך מתוך מסך המכשיר.

בהמשך מספרים כי עבדו מאוד קשה כדי "לדחוס" בקומפקטיות את כל חלקי המכשיר כדי שזה יעבוד בצורה תקינה אבל גם ירגיש נעים וטבעי כשמחזיקים אותו בידיים ובנו אינספור מודלים לדוגמה.

גם מבחינת הסאונד, בסמסונג התאמצו מאוד שהצלילים יישמעו טבעיים ככל הניתן או כפי שמגדירים בסמסונג כמו "טיול ביער". בגלל שבמסך הבית מופיעה תמונה של מים, הם הקליטו קודם כל צלילים של מים נשפכים. בזמן ההקלטות הם גילו שדווקא נוזלים צמיגיים משמיעים בהקלטה סאונד נעים יותר לכן בחנו נוזלים כמו מיץ, יוגורט וחלב. בסופו של דבר, עבור צלילי החיוג הוחלט להשתמש בהקלטה של מיץ תפוזים שנפשך לתוך כוס קטנה, כדי שכל לחיצה תישמע ממש כמו טיפת מים.  

>> 8 טלפונים סלולריים עד 2,000 שקלים

>> וגם: פרופיל הפייסבוק של הנסיך הארי נחשף