סמסונג הכריזה לפני זמן קצר על תצורה חדשה של סמארטפון: Galaxy Note Edge הוא הסמארטפון הראשון בעולם בעל מסך הגולש אל צידו הימני (מנקודת מבטו של המשתמש).

ההכרזה המרכזית של החברה באירוע היתה הדור הרביעי של מכשיר הפאבלט (סמארטפון בגודל של כמעט-טאבלט) Galaxy Note. מכשיר ה-Note 4 נראה דומה למכשיר הדגל של החברה, Galaxy S5. הוא מרובע למדי וצידו האחורי עשוי פלסטיק מחוספס דמוי עור. מצידו הקדמי נמצא מסך בגודל 5.7 אינצ' וברזולוציית 1440p - גבוהה מ-Full HD, האיכות הנפוצה לתכני וידאו באיכות גבוהה.

סמסונג הכרזה 0309
סלפי פנורמי. Galaxy Note 4

אחד מסימני ההיכר של סדרת ה-Note - ממשק ריבוי המשימות - שופר, ועתה הוא מאפשר יותר צורות של עבודה עם שתי אפליקציות במקביל. ניתן להשתמש בעט, סימן היכר נוסף של הסדרה, כדי למזער אפליקציה פתוחה לחלק מהמסך ולפתוח מאחוריה אפליקציה אחרת. ניתן גם לפצל את המסך לשניים, כאשר אפליקציה אחת פתוחה בחלקו העליון (במבט אנכי) ואפליקציה אחרת בחלק התחתון. אפשרות חדשה אחרת היא "מזעור" של אפליקציה לבועה צפה על המסך, בדומה לממשק ה-Chatheads של פייסבוק.

לדברי החברה, עט המגע עצמו שופר ועתה מגיב ממש כמו עט אמיתי: בזמן אמת, בדיוק מרבי ותוך רגישות לרמות שונות של לחץ. כמו כן, נוספו לו תכונות של עכבר, כמו בחירת טקסט או סימון פריטים באמצעות גרירה על המסך תוך כדי לחיצה וביצוע גרירה של פריטים לשם העתקה והדבקה שלהם בין אפליקציות.

צפו: אירוע ההכרזה המלא של סמסונג

 

Note 4 מגיע עם זוג מצלמות איכותיות מאוד - 16 מגה-פיקסל עם מנגנון ייצוב אופטי מאחור ו-3.7 מגה-פיקסל מלפנים. החברה טוענת כי המצלמה האחורית מאפשרת לכידת תמונות איכותיות במיוחד, גם בתנועה ובחושך, בעוד המצלמה הקדמית כוללת מצב מיוחד בשם "סלפי רחב", המאפשר ליצור צילום-עצמי פנורמי של 180 מעלות.

סוללת המכשיר נטענת במהירות גבוהה מאוד - 50% בחצי שעה. למרות מפרט עוצמתי יותר מקודמו, צורך המכשיר פחות אנרגיה מ-Note 3. כמו כן, הוסיפה החברה למכשיר החדש את מצב החיסכון בסוללה שהציגה עם Galaxy S5, המאפשר שבועות של המתנה בעזרת "שנמוך" המסך לצבעי שחור-לבן וכיבוי הקישוריות.

אך את עיקר תשומת הלב מושך מכשיר אחר שהוכרז באירוע - Galaxy Note Edge, הסמארטפון הראשון בעולם המבוסס על מסך Youm הגמיש של סמסונג. המסך מתוח לרוחב כל החלק הקדמי של המכשיר, אך "גולש" לתוך הצד הימני מנקודת מבטו של המשתמש ומהווה מעין הרחבה צידית של המסך.

סמסונג הכרזה 0309
מסך גם על צד המכשיר. Galaxy Note Edge

הרחבת המסך הצדדית מאפשרת שימושים שונים, כגון הצגת התראות כשהמכשיר נתון בכיסוי דמוי ספר ללא צורך בפתיחתו. ניתן גם להשתמש בו כסרגל קיצורי דרך לאפליקציות מועדפות או כדי להציג עליו תכנים שונים - בעיקר טקסטואליים - גם בזמן שעל קדמת המסך מוצגת אפליקציה כלשהיא, ללא להפריע לפעילותה.

מכשיר שונה שהוצג באירוע הוא Gear S, השעון החכם החדש של סמסונג, שהוכרז בשבוע שעברזהו שעון בעל מסך קמור בגודל 2 אינצ' המבוסס על מערכת ההפעלה של סמסונג, Tizen, המאפשרת להריץ אפליקציות עצמאיות שאינן תלויות בסמארטפון. הוא גם מכיל קישוריות סלולרית משלו, כדי שתוכלו להשתמש בשיחות והודעות גם כשאינכם בטווח 10 מטרים מהסמארטפון שלכם - טווח הקליטה של טכנולוגיית בלוטות', המקשרת בין רוב השעונים החכמים לסמארטפונים.

Galaxy Gear S
חכם ועצמאי. שעון ה-Gear S

סמסונג גם הסירה בברלין את הלוט מעל אחד הפרויקטים הסודיים שלה - משקפי המציאות המדומה Gear VR. המשקפיים תוכננו בשיתוף חברת המציאות המדומה Oculus, שנרכשה השנה על ידי פייסבוק תמורת כ-2 מיליארד דולר.

המשקפיים מורכבים מגוף מתכת, עם קדמת זכוכית ורצועת-ראש ללבישה יציבה, הנפתח ומאפשר למשתמש להכניס לתוכו את מכשיר ה-Galaxy Note 4, שהופך למסך שלו. עדשות הממוקמות בין המכשיר לעיני המשתמש מאפשרות להציג תמונה תלת-ממדית באמצעות שליחת תמונות נפרדות לכל עין משני חצאי המסך, כדי ליצור אשליה של סביבה אמתית.

סמסונג הכרזה 0309
הסמארטפון הופך לעולם וירטואלי תלת-ממדי. משקפי Gear VR

לדברי החברה, המסך האיכותי והגדול, יחד עם החיישנים המשולבים במכשיר ומאפשרים לו להגיב לתנועות הראש של המשתמש באופן מהיר ולהגיב להן בתוכן המוצג, יוצרת חוויה ריאליסטית ביותר. החברה חתמה על חוזים עם עשרות ספקיות תוכן, ליצירת תכנים ייעודיים לשימוש עם ה-Gear VR.